صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678
نمایش نتایج: از 71 به 72 از 72
    ادمین دنیای انیمه
    تشکر از دیگران
    41,470
    مجموع تشکرها
    154,805

K07 Kiseijuu: Sei no Kakuritsu ـ

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu ـ
    Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

1-jpg

توضیحات و نظر شخصی : داستان در دنیایی اتفاق میافته که موجوداتی بیگانه به نام Parasite ها وارد زمین شدند .. اونا موجوداتی ان که از طریق بینی و گوش وارد بدن انسان‌ها میشن و بعد در نهایت، خودشونُ به مغز انسان متصل میکنند و کنترل انسان رو به دست میگیرند. در این بین، یکی از این موجودات بیگانه به نام "میگی" فقط از عهده تسخیر کردن دست راست دانش آموزی دبیرستانی به نام "شینچی" براومده و ظاهراً نمیتونه کنترل شینچی رو به طور کامل بدست بگیره. اما گذر زمان باعث میشه، میگی رابطه خاصی با شینچی برقرار کنه و اونا با هم در مقابل Parasite های دیگه متحد بشند. مبارزه Parasite هایی که انسان رو تنها به چشم غذایی برای خودشون می‌بینند و شینچی، پسری که حالا باید هر جور شده با کمک میگی با Parasite های مختلفی که در مقابلش ظاهر میشند، بجنگه و به بقای خودش ادامه بده. انیمه برگرفته شده از مانگایی به همین اسمه از سال 1990 تا 1995 منتشر میشده و جالبه بدونید که قراره فیلمی سینمایی (غیرانیمه ای) هم از این اثر منتشر بشه .. این فیلم قراره 2 قسمتی باشه؛ قسمت اول 2014 و قسمت دوم 2015 منتشر خواهد شد.

untitled-jpg

سوژه واقعاً درگیر کننده ست و من از همین الان نسبت به دیدن این کار اشتیاق دارم و فکر میکنم انیمه خیلی خوبی میشه. اینکه Parasite ها چه رفتاری دارند و چطور با محیط اطرافشون سازگاری پیدا میکنند و یا چطور یک انسان رو به سمت نابودی هُل میدند. نکته ریز کنجکاو کننده در مورد این موجودات خیلی زیاده و پتانسیل پرداخت داستانی به وضوح مشخصه. قبلا از اینکه اطلاعات انیمه رو از دید بگذرونم، با دیدن جریان داستانی و آشنایی کوتاهی که با خوندن چپتر مانگا بدست آوردم، میخواستم چنین جمله ای رو به کار ببرم : "Kiseijuu ، میتونه یه کار بزرگسال جذاب از آب در بیاد" ولی بعد چشمم به عوامل مربوط به انیمه برخورد کرد و اسم Madhouse رو به عنوان استودیوی سازنده انیمه دیدم؛ حالا حرفم رو عوض میکنم و میگم : "حتماً یه کار بزرگسال جذاب از آب در میاد." Madhouse معرف حضور همه هست و واقعاً خوب عمل کردن این استودیو در به تصویر کشیدن کارهای مرموز و جذابی مثل این مانگا بارها و بارها ثابت شده. تریلر انیمه هم از نکات مثبتی بود که اخیراً در مورد انیمه شاهد بودم و به شما هم دیدنش رو توصیه میکنم. به نظر میرسه نحوه پرداخت به ظاهر کارکترها در انیمه نسبت به مانگا تفاوت هایی داره و قراره حالت دیگه ای از چهره کارکترهای اصلی به تصویر کشیده بشه. بهرحال، روی هم رفته، پیشنهاد میکنم دید مثبتی نسبت به این انیمه داشته باشید چون قراره یکی از خوب های فصل باشه.

هنوز کارگردان یا آهنگسازی برای انیمه لیست نشده .. Shimazaki Nobunaga قراره نقش "شینچی" رو دوبلوری کنه .. کسی که تو پست های قبلی در موردش صحبت کردیم و یک انتخاب مناسب برای این نقش بحساب میاد. نکته جالبی که در لیست دوبلورها به چشم میخوره، انتخاب یک دوبلور زن ، Hirano Aya برای نقش "میگی"، Parasite داستان انیمه ست؛ دوبلوری که Death Note دوست ها اونو با کارکتر "میسا" به خاطر دارند .. Fairy Tail دوست ها اونو با کارکتر "لوسی" میشناسند و یک عالمه لیست کارکتری دیگه تو کارنامه ش داره و بهرحال، یک دوبلور خیلی خوب محسوب میشه. باید ببینیم این انتخاب بر چه مبنایی بوده و تقابل Hirano با Shimazaki چقدر انیمه رو به روال مثبت هُل میده. من که خیلی به این انیمه امیدوارم و فکر میکنم یکی از سوپرایز های فصل میشه.

دوبلورها و کارکترهای اصلی انیمه :

4-jpg5-jpg
    2-jpg

تریلر انیمه :

کد:
    http://forums.animworld.net/attachment.php?attachmentid=593744&stc=1&d=1408632221

1-jpg

+

2-jpg

++

3-jpg

+

4-jpg

++

5-jpg

+

6-jpg

help

راهنمایی

جهت هماهنگی و بهتر بهره بردن از بخش انیمه های فصلی ، لازم دونستیم که این نکات رو خدمتتون یادآور بشیم :

* این تاپیک فقط درباره ی بحث و تبادل نظر درباره ی هر اپیزود دیده شده ی این انیمه اس .. مثلاً من اپیزود چهارم از این انیمه رو دیدم و میخوام فقط درباره ی همین اپیزود نظر بدم ، پس از همین تاپیک استفاده میکنم.

* حالا فرض کنید من چند قسمت از این انیمه رو دیدم و میخوام یه نظر "کلی" درباره ـش بدم ، مثلاً "انیمه ی خیلی خوبیه" یا "تا اینجا از داستانش خیلی راضی بودم" یا هر نظر مشابه دیگه ای .. اینجاست که باید از تاپیک "بحث و تبادل نظر عمومی در مورد انیمه‌های فصلی" استفاده کنم. در نظر داشته باشید که پست های کوتاه و تک جمله ای شما ، باعث بهم ریختن روند نقد اپیزودیک انیمه مورد نظر میشه.

* حالا بیاین فکر کنیم که من این انیمه رو دیدم و ازش شات برداری کردم ، ولی به دلایلی (کمبود وقت یا نداشتن حوصله یا هر دلیل دیگه ای) نمیتونم نظری بدم ، ولی دوست دارم شات هایی که گرفتم رو به بقیه هم نشون بدم که اونا هم استفاده کنن .. در این صورت میتونم تو تاپیک "شات های موردعلاقه شما از فصل زمستان" رفته و همه ی شات هایی که گرفتم رو با بقیه به اشتراک بذارم.

* با تشکر از دوستان بخش آپلود ، طبق روال هر فصل ، برای دانلود به روز انیمه های فصلی ، می تونید به بخش "لینک دانلود اختصاصی انیمه های فصلی" مراجعه کرده و انیمه های پخش شده رو با دو کیفیت مختلف و با سرعت بالا دریافت کنید.

امیدواریم دوستان عزیز به این موارد توجه کرده و کمک کنن تا بتونیم بهتر از نظرات همدیگه در مورد انیمه های مورد علاقه ـمون بهره ببریم.

با سپاس.

ویرایش توسط Ali1 : 01-08-2015 در ساعت 10:21AM

2. .Nagato. (10-09-2014), 86471181 (12-28-2014), Agrael (12-03-2014), alaleh (10-29-2014), Ali1 (09-27-2014), ali123 (01-24-2015), Amir_R (10-14-2014), Anime Khor (10-09-2014), animsho (04-19-2015), Arjon (01-27-2018), barbood (10-18-2014), Breathless (10-11-2014), ce7en44 (10-10-2014), chi sagashite (11-07-2014), D0GAMA1 (01-09-2015), darhash (02-12-2015), Dark Lady (10-09-2014), Defunctus (09-26-2014), devilhunter (10-09-2014), emperor 69 (10-17-2014), GATTS (10-08-2014), Hiss (10-09-2014), HodaArian (12-25-2014), hossein 2 (10-09-2014), ice girl (10-13-2014), irag12 (12-17-2014), itasasu (01-01-2015), Kyou-Kai (01-27-2018), LP-700 (12-25-2014), madadii (02-01-2015), madara1 (01-09-2015), magicboy (01-08-2015), Meruem (01-15-2015), mesleshishe (01-01-2015), MHD10 (12-29-2014), Michael131 (12-28-2014), milan (10-09-2014), mina chan (10-09-2014), mjms (01-07-2015), Morix (10-14-2014), Narges 50 (10-16-2014), OYAMA (12-26-2014), Perans Noctis (04-25-2015), peyman_eun (01-27-2018), pezhman72 (10-09-2014), Pouryakht (01-27-2018), reza 88 (11-07-2014), sahra (12-29-2014), Sephiroz (10-09-2014), shahinesefid (10-13-2014), shm1376 (10-10-2014), smojim84 (06-26-2015), sssadatifar (01-01-2015), sttar (11-07-2014), Temari (11-07-2014), TensaZangetsu (10-09-2014), Tetsu (01-06-2015), Kaiki Deishu (10-21-2014), Uzumaki.D Ehsan (09-26-2014), مایکی (10-31-2014), vahidparviz (11-28-2014), VERGIL Sama (12-01-2014), zarraki (10-17-2014), Zuko2014 (01-29-2015), |..invisible..| (12-25-2014), تسنیم (11-06-2014)

تشکر از دیگران
    18
    مجموع تشکرها
    257

پیش فرض پاسخ : Kiseijuu: Sei no Kakuritsu ـ

پایانش خدایی آدم رو یاد راز بقا می انداخت ....
    اگر خودم هم مانند ساعتم جلو رفته بودم حالا به همه جا رسیده بودم

Click here to enlarge

4. arefgoon (06-09-2015), Arjon (01-27-2018), Kyou-Kai (01-27-2018), mjms (01-27-2018)

تشکر از دیگران
    122
    مجموع تشکرها
    127

پیش فرض پاسخ : Kiseijuu: Sei no Kakuritsu ـ

Kiseijuu: Sei no Kakuritsu

انیمه "انگل: قاعده کلی" چالش‌های تأمل‌ برانگیزی را مطرح میکند. یک انیمه روانشناختی و فلسفی ساخت استدیو دارالمجانین که مضمونی بسیار نزدیک به مفاهیم انیمه‌های حمله به غول و توکیو غول دارد. در هر سه این انیمه‌ها یک مسئله چالش برانگیز ذهن مخاطب را درگیر میکند و آن مسئله همزیستی غول‌ها (یا انگل‌ها) و انسان‌ها در کنار همدیگر است. آیا انسان‌ها میتوانند با موجوداتی که با آنها ناسازگار هستند در کنار هم و در آرامش زندگی کنند و یکدیگر را درک کنند؟ مسئله‌ی برخورد متقابل دو گونه‌ی متفاوت و ناسازگار با یکدیگر در این انیمه‌ها مطرح شده است و این انیمه‌ها به این حقیقت تلخ اشاره کرده‌اند که باید وجود همدیگر را تحمل کنیم و وجود یکدیگر را به عنوان بخشی از وجود خود بپذیریم. در همه‌ی این انیمه‌ها کاراکتری "عادی" وجود دارد که بنا بر دلایلی وارد جهانی می‌شود که به هر دوی این گونه‌ها تعلق دارد و میتواند هر دو جهان را درک کند. در هیچ یک از این انیمه‌ها گونه‌ای خیر یا شر مطلق توصیف نمی‌شود و مخاطب به سمتی کشیده میشود که با هر دو جهان همذات‌پنداری کند.
    توجه کنید که در انیمه "انگل" هیچ یک از این دو گونه مقصر شمرده نمی‌شوند. در نگاه اول، یک انگل مجبور است برای زنده ماندن از خون انسان‌ها تغذیه کند. این همان قانونی‌ست که از آن به قانون "بقا" برای زنده ماندن یاد میکنند. قانونی که با وجدان در تقابل است و همین قضیه موضوع بحث این انیمه است. بحثی که دو گونه‌ی ناسازگار با جهان‌ها و عقاید متفاوت ایجاد میکنند و هیچ یک قادر به درک اعتقاداتی خارج از دنیای خودش نیست. هر گونه دیگری را یک "تهدید" قلمداد میکند و برای مبارزه با یکدیگر ابتدا اقدام به شناخت یکدیگر میکنند. تنها کسی میتواند هر دو جهان را به خوبی درک کند که به هر دو جهان تعلق داشته باشد.
    این انیمه جزو معدود انیمه‌هایی‌ست که تمام قسمت‌هایش بسیار جذاب و درگیرکننده هستند و تا انتها حتی یک لحظه مخاطب را پس نمیزند. سکانس‌های غافلگیرکننده‌ی زیادی هم داشته و درجه غافلگیرکنندگی بعضی از سکانس‌ها بسیار زیاد است. موسیقی این انیمه نقصی ندارد ولی آهنگ اپنینگ میتوانست بهتر باشد. از نظر گرافیک، طراحی‌ها و در مجموع از نظر آرت هم در سطح بسیار خوبی قرار دارد.

انیمه تنها به مباحث روانشناختی اکتفا نمیکند و به فلسفه‌ی وجود این موجودات ضعیف (انگل‌ها) نیز میپردازد. این موجودات در نگاه اول بسیار ضعیف به نظر میرسند چرا که موجوداتی وابسته به غیر خود هستند و متکی به خود نیستند. در نگاه اول، آنها مجبورند برای زنده ماندن از خون انسان‌ها تغذیه کنند. در اینجا سوالات زیادی مطرح میشود. به عنوان مثال: چرا چنین موجودات ضعیفی باید وجود داشته باشند؟ چرا باید مجبور به چنین کار قبیحی باشند؟ آیا این کار از دیدگاه و عقیده یک "انگل" قبیح است؟ توجه کنید که همین موجودات به ظاهر ضعیف میتوانند به هیولاهایی شکست ناپذیر تبدیل شوند! این مطلب به نظر میرسد یک تناقض باشد اما انیمه برای رفع این تناقض یک جواب قانع کننده دارد.
    انگل‌ها نیازمند انسان‌ها هستند و از طرفی توسط انسان‌ها به نابودی کشیده میشوند. بنابراین انگل‌ها یک انسان را دشمن خود میپندارند. این قضیه برای انسان‌ها نیز صادق است و از دیدگاه انسان‌ها نیز انگل‌ها موجوداتی متجاوز به حقوق انسان‌ها تلقی میگردند. انگل‌ها انسان‌ها رو میخورند تا زنده بمانند. پس انسان‌ها نیز یک انگل را دشمن خود میپندارند.
    در این انیمه یک حقیقت آشکار میشود که جواب بسیاری از سوالات است، اینکه انگل‌ها میتوانند بدون آدم‌خواری زنده بمانند و همچنین دیالوگ‌های بسیاری رد و بدل میشود که کاملأ فلسفی هستند. از ابتدا تا انتهای داستان، مفهوم انیمه در تقابل با ظاهر خودش است. انیمه میخواهد این مطلب را بیان کند که هر دوی این گونه‌ها مکمل یکدیگرند و میتوانند با یکدیگر همزیستی کنند. هر دو از یک نژاد هستند و این انسان‌ها بودند که باعث به وجود آمدن انگل‌ها شدند و این دو گونه لازمه‌ی حیات یکدیگر هستند.

هر دو گونه به تقلید از یکدیگر تمایل پیدا میکنند. انگل‌ها خود را شبیه انسان‌ها میکنند و با آنها همزیستی میکنند تا زنده بمانند. انسان‌ها نیز گاهی به سمت انگل‌ها تمایل پیدا میکنند همانند قاتل‌های روانی و انسان‌های آدم‌خوار! که مانند یک انگل‌ رفتار میکنند. ماهیت وجود این دو گونه‌ی ناسازگار به شدت به هم وابسته است. خوی انسانی و خوی وحشی‌گری میتواند در هر شخص وجود داشته باشد منتها درجه‌ها متفاوت است و یکی از خوی‌ها غالب میشود. از دیدگاه این انیمه، یک موجود کامل بین این دو گرایش تعادل و همزیستی برقرار میکند.
    علاوه بر مباحث روانشناختی و فلسفی، انیمه از نظر جاذبه‌های بصری و اکشن نیز عالی عمل کرده است و در این انیمه شاهد تقابل انسان‌ها و انگل‌ها و همچنین مبارزات بسیار هیجان‌انگیزی هستیم.

درام انیمه بسیار خوب شکل گرفته است و به خوبی تغییر تدریجی احساسات این دو گونه‌ی ناسازگار به مخاطب القا میشود. یکی از مفاهیمی که انیمه سعی میکند القا کند این است که عدم هماهنگی و مخالفت با گونه‌ی ناسازگار با خود منجر به شکست و فروپاشی میشود و در مقابل آن همکاری، همیاری و همزیستی با گونه‌ی ناسازگار با خود میتواند نتیجه‌ای بهتر و فراتر از انتظار داشته باشد و کارهای بزرگتری انجام شود که شاید به تنهایی امکان‌پذیر نبودند. در انیمه ما شاهد نزاعِ عقاید "شینیچی" (انسان) و "میگی" (انگل) هستیم. از یک طرف شینیچی مجبور است که وجود میگی را به عنوان یک مهمان ناخواسته بپذیرد و از طرف دیگر میگی که نتوانسته به مغزِ شینیچی (مرکز فرماندهی بدن انسان) نفوذ کند مجبور است برای زنده ماندن با این انسان تعامل و همزیستی کند. اما این همزیستی اثرات متقابلی بر روی هر دوی آنها میگذارد! رفتارهای شینیچی به تدریج به رفتارهای میگی نزدیک میشود و بالعکس. به همین دلیل است که هرچه بیشتر از زمان تعامل این دو گونه‌ی ناسازگار میگذرد، شخصیت شینیچی بی‌احساس‌تر میشود و دیگر آن عذاب وجدان گذشته‌اش کم فروغ‌تر میشود و شخصیت جدی‌تر و به ظاهر منطقی‌تری به خود میگیرد. این موضوع برای میگی هم صادق است. او نیز با رفتارهای انسان‌ها آشنا شده و به مطالعه میپردازد و حتی در انتها تا حدی به درک قوه‌ی احساس انسان میرسد و خود دست به اعمال فداکارانه‌ای میزند که از منظر یک انگل منطقی به نظر نمیرسد.

این انیمه هم از رنگ و بوی سیاسی بی‌بهره نیست و نمادهای این انیمه به مثال‌های آشکار بسیاری در دنیای واقعی برمیگردند. حتی انیمه تا حدی آینده و نبرد خیر و شر را پیش‌بینی کرده است. انگل‌ها میتوانند نماد انسان‌هایی باشند که از انسانیت خود دور شده‌اند و دست به اعمال غیر انسانی میزنند اما مضمون انیمه در نحوه‌ی برخورد با این قشر ضعیف! است. این قشر ضعیف که میتوانند حتی شکست ناپذیر شوند و جان انسان‌های بیشماری را بگیرند قادر به درک فلسفه‌ی وجود خودشان نیز نیستند و از شناخت خوشان درمانده‌اند. مباحث فلسفی این انیمه به همین جریان میپردازد. به عنوان مثال انیمه در قسمت‌های 18 و 24 نسبت به دیگر قسمت‌ها بیشتر رنگ فلسفی به خود میگیرد و مسائل روانشناختی را با فلسفه ترکیب میکند. یک سوال ساده که انیمه مطرح میکند این است که چرا انسان‌ها به انگل‌ها و انگل‌ها به انسان‌ها نزدیک میشوند؟ یکی از مفاهیم فلسفی انیمه این است که ما تنها از چیزهایی محافظت میکنیم که نیاز خودمان را ارضا میکنند. ما از محیط زیست محافظت میکنیم چون به آن نیاز داریم. "عشق به محیط زیست" بدون وجود "عشق به خودمان" معنی ندارد! ما برای ارضا نیازهای خودمان سعی میکنیم به بقیه نزدیک بشویم. حال همین مسائل فلسفی را به داستان پیوند میدهد و استدلال و فهمیدن جواب مسئله را به مخاطب واگذار میکند. این انیمه‌ی جذاب مخاطب را غافلگیر و ذهن او را با مسائل روانشناختی و فلسفی درگیر میکند.

6. Arjon (01-27-2018), devilhunter (01-28-2018), Kyou-Kai (01-27-2018), Lilac (01-27-2018), mjms (01-27-2018), Pouryakht (01-27-2018)

صفحه 8 از 8 نخستنخست ... 678

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)