صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از 21 به 27 از 27

موضوع: Charlotte ـ

شیروهیگه دنیای انیمه
    The King of Heroes

تشکر از دیگران
    18,893
    مجموع تشکرها
    30,892

J06 Charlotte ـ

Charlotte ـ
    Charlotte

charlotte-1-jpg

توضیحات و نظر شخصی : این فصل ، همانند فصل ها و سال های قبل انیمه هایی ساخته شده که این کلمه "Original" رو به یدک میکشند و یکی از این انیمه های فصل تابستان اورجینالی ، Charlotteـه. بار ها و بار ها این سوال در ذهنمون بوده که آیا انیمه هایی که مبنای مانگایی ندارن و اقتباسی ازشون صورت نگرفته میتونه ما رو جذب خودش کنــه؟؟ و در پایان به این جواب رسیدیم که "Original موفق شد و تونست چنین اثر خوبی رو برام تداعی و ایجاد کنه"... و بهتره که از همین الان یک اطمینان خاطر به خودمون بدیم و بریم سراغ چنین انیمه هایی...

قبل از اینکه بخوام در رابطه با داستان انیمه سخنی عرض کنم ، بهتره بدونیم که در این انیمه دو ژانر Supernatural - School داستان رو هدایت و بیان میکنند ؛ پس یعنی در این انیمه ما دو کلیدواژه ماوارء الطبیعه و مدرسه ای داریم که محوریت اصلی رخداد ها و حوادث علت و معلولی هستند. هسته اصلی داستان، پیرامون توانایی های خاص و خارق العاده ایه که در عده ی معدودی از پسران و دختران در حال بلوغ رخ میده ، شکل میگیره. Yuu Otosaka کسی ـست که از قدرت خودش بدون این که کسی بفهمه استفاده میکنه و مانند افراد دیگر ، زندگی عادی و معمولی و مدرسه ای وار داشت اما این نوع سبک و روش زندگی زیاد دوام پیدا نکرد و با یک حضور کاملا ناگهانی دختر خانومی به نام Nao Tomori ، روند زندگی اوتوساکا تغییر کرد و مهمترین تاثیر این دیدار و ملاقات ، تاثیری ـست که در سرنوشت استفاده کنندگان این قدرت ها و توانایی های خاص خواهد داشت و در پایان آن مشخص خواهد شد. اوتوساکا پسری بدعنق و درس نخونه و ویژگی دوئیت در وجودش نهادینه شده به طوری که در ظاهر خودش رو فردی کاملا باهوش و نابغه نشون میده اما باطنی پر از فریب کاری و دغل اندوزی و عنابه داره و مهمترین ویژگی این آقا پسر ، نارسیست بودنشه {خود شیفتگی} ،قدرت ویژه ی یو اوتوساکا ، گرفتن بدن فرد دیگه ای به مدت پنج ثانیه ـست؛ در مقابل اوتوساکا ، توموری چان ، رییس شورای دانش آموزی و مشاوره دبیرستان هوشینومیه و شخصی کاملا پرکار و سخت کوشــه اما مهمترین ویژگی اوتوساکا رو هم داره و اون خودشیفتگی این دختره و قدرت ویژه ی نائو توموری ناپدید شدن هست البته چنین قدرتی یک ضوابط و شرایط محدودی داره .. درکنار این دو شخصیت اصلی انیمه ، Joujirou Takajou معاون شورای دانش آموزیست که سرعت باورنکردی رو داره به طوری که میشه اصطلاح تلپورت کردن رو برای این ویژگی محیر العقول جویجیرو گذاشت و همچنین Yusa Nishimori که خواننده گروه |How-Low-Hello| هست و توانایی خاصش ، صحبت کردن با مرده هاست.

خب ، داستانی رو که میبینیم ، بیشتر حول محور همون دو شخصیت اول انیمه ـست و با وجود چنین داستان راحت و ساده ای باید انتظار اعمال و افعال غیر پیشبینینانه داشت چون لازمـه داستان ، طوریه که باید در کنار این قالب ، شاخـــه و برگ های زائد فراوانی باشــه ، حال این به تیم فیلمنامه و داستان نویسی این انیمه برمیگرده که به چه صورت میخوان انیمه بین ها رو جذب خودشون کنند. آیا قراره باز هــم شاهد داستان عشق و عاشقی بشیم ؟؟؟ این طوری که میبنیم ، به یک صورتی و روشی ، یو و نائو به هم پیوند میخورند!! به شخصــه امیدوارم اگه روندی بر این صورت باشه بهتره که متفاوت تر از انیمه های همسوی این انیمه باشـــه..از سر بحث کاراکتر Joujirou Takajou باید گذشت چون معاون شورای دانش آموزی تابع رییسه و در رابطه با Yusa Nishimori ، باید دید که این خواننده گروه |How-Low-Hello| مانند یو جذب این تیم میشه یا خیــر؟؟ حســـی که Yusa Nishimori نسبت به Yuu Otosaka داره ، در همون حالت گروهی باقی خواهد موند یا خیر و فضای دیگه ای رو مشاهـــده میکنیم؟!!

از همکاری سه استودیو کـــار Aniplex - Key - P.A. Works بایکدیگر و وجود تیم ساخت این انیمه ، امیدی هست تا بتونه خودش رو در دل انیمه بین ها جا کنــه ، بریم سراغ بحث گرافیک و تیم ساخت و طراحی و دوبلاژ ؛ بهتره قبل از بیان کارهای سه استودیو کار این موضوع رو بگم که راس این همکاری و سر تیتر این انیمه در اینباره P.A. Worksـه و کارهایی که از این استودیو دیدیم Angel Beats - Another - Hanasaku Iroha - Uchouten Kazoku هست و از استودیو Key ؛ Angel Beats - Little Busters! میشه نام برد ، در رابطه با استودیو Aniplex ، در کارهایی از قبیل Angel Beats! - Aldnoah.Zero - Bleach - Fate/Zero حضور داشته.. نقطه مشترک این سه استودیو کار ، انیمه Angel Beats! که طرفداران خیلی زیادی داره و اگر قراره چنین حسی رو دوباره احیا کنند ، بینندگان پر و پا قرص زیادی دوباره پیش هم جمع میشن تا با یاد تجدید خاطره دوران اون انیمه ، Charlotte رو ببینن. کارگردان انیمه Yoshiyuki Asai می باشد که کارنامه کارگردان یک انیمه کامل رو نداره و بصورت اپیزودیک کار کرده و همچنین در انیمه هایی استوری برد بعضی اپیزود ها رو انجام داده که از قبیل کار هایی که ایشون در آن ها حضور داشته Angel Beats! - Fairy Tail - Soul Eater - Zetsuen no Tempest - Tari Tari هست. کارگردانی صدا به عهده Satoki Iida هست که یادآور صدگزاری های خوب ایشون در انیمه های از قبیل Angel Beats! - Ansatsu Kyoushitsu (TV)- Carnival Phantasm - Fate/kaleid liner Prisma☆Illya - Mayo Chiki! - Special A بودیم. Jun Maeda ، به عقیده من کسیه که در این انیمه خیلی بیشتر از همــه باید کار کنــه چون بخش موسیقی و اسکریپت بر عهده ایشونه و محال هست کسی Air - Angel Beats! - Clannad - Little Busters! این انیمه ها رو دیده باشه و نسبت به موسیقی فوق العاده و بجا در صحنات و لوکشین ها توجه نکرده باشه علی الخصوص Angel Beats!..البته حضور خواننده توانا و مستعد Lia در کنار جناب مائدا رو باید در نظر گرفت که از نقطه قوت تیم موسیقی انیمه ـست ، چون هرگاه این دو شخص درکنار هم بودند آثار موزیکال خوبی رو شاهد بودیم..

خلاصه کلام در بحث استودیو کار و تیم ساخت انیمه ، این رو میتونم بگم که سازندگان انیمه Angel Beats! بازگشتند و منتظر یک کــار خوب باید باشیم اون هم با چنین تیم مجهز و مستعدی!!..

در مبحث پایانی معرفی ، میریم سراغ یکی از ارکان حیات بخش تمام انیمه ها ، تیم دوبلاژ و صداپیشه گان:

Kouki Uchiyama نقش Yuu Otosaka رو بر عهده گرفته و در انیمه هایی همچون Hunter x Hunter (2011) - Haikyuu!! - Nisekoi - Zetsuen no Tempest نقش هایی رو دوبله کرده / Ayane Sakura نقش Nao Tomori رو بر عهده گرفته و در انیمه هایی مانند High School DxD new&BorN - Love Lab - Nisekoi: - Non Non Biyori - Shigatsu wa Kimi no Uso نقش هایی رو دوبله کرده / صداپیشه گی نقش Joujirou Takajou با دوبله Takahiro Mizushima صورت میگیره که در انیمه هایی همچون Beelzebub - Kokoro Connect - Sword Art Online - Romeo x Juliet - Psycho-Pass کار دوبله خودش رو پیش گرفته / Maaya Uchida نقش Yusa Nishimori دوبله خواهد کرد و در کارنامه دوبلاژ خود ، انیمه هایی High School DxD new&BorN - Hunter x Hunter (2011)- Noragami - Shokugeki no Souma - The [email protected] Cinderella Girls نقش پررنگ تری دارند.

تیم دوبلاژ کاملا خب و متعهد به حرفه ای بودن رو در پیش رو دیدیم که هر کدومشون دست کم چند کار خوب و عالی رو انجام دادن و امید میره که صدا های خاطره انگیزشون در این انیمه جا بگیره و لذت دیدن انیمه رو دو چندان کنه

مثــله همیشـه ، این معرفــی رو در کنار سلیقه و علاقه خودتون قرار بدیــد؟؟ آیا دوست دارید چنین انیمه ای رو دنبال کنیــد یا خیر؟؟

« دوبلرها و کارکترهای اصلی انیمه »

charlotte-2-jpgcharlotte-3-jpgcharlotte-4-jpg
    charlotte-5-jpgcharlotte-6-jpgcharlotte-7-jpg

تریلر انیمه :

کد:
    http://forums.animworld.net/attachment.php?attachmentid=657184&stc=1&d=1429166460
    لینک کمکی :

کد:
    http://uplod.ir/3h7g0zfebzet/Charlotte.rar.htm

2-jpg

++

1-jpg

++

3-jpg

++

4-jpg

++

5-jpg

++

6-jpg

Click here to enlarge

2. amir082 (04-17-2016), AoI chan (07-13-2015), barbood (07-01-2015), darolla-chan (09-08-2015), davoudian (09-07-2015), Defunctus (07-05-2015), DiaGrey (12-24-2015), Feitan (06-30-2015), God of Kings (08-24-2015), haana (07-14-2015), hossein0063 (06-30-2015), ice girl (07-20-2015), ICE LORD (08-16-2015), karmen (09-22-2015), kyrie-chan (07-01-2015), M.ichigo (08-26-2015), Mdt78 (08-24-2015), mjago (07-19-2015), MOEEIN (07-19-2015), Nahira (01-01-2016), Narges 50 (09-04-2015), pedram2 (07-01-2015), Refined (11-24-2015), Regen (10-13-2015), Sarrow (07-05-2015), shahinesefid (07-18-2015), Sharinagn (07-19-2015), Thomas (07-19-2015), vampiar (09-09-2015), voyage (06-29-2015)

FAT MAN
    کاربر فعال بخش موسیقی و زیرنویس

تشکر از دیگران
    13,435
    مجموع تشکرها
    8,722

پیش فرض پاسخ : Charlotte ـ

Charlotte ـ
    انیمه ها یه چیزی رو ثابت کردن. خیلی دوست دارید بدونید چیه؟

هیچ وقت نمیشه از مرگ جلوگیری کرد ، هر کاری کنی دوباره اتفاق میفته ، یعنی خواهره بالاخره باید بمیره.

راستش به برادربزرگه شک کردم ، یه چیزییش هست.

4. ahmadshoqi (10-20-2015), amir082 (04-17-2016), darolla-chan (09-09-2015), hossein0063 (09-21-2015), ice girl (09-10-2015), M.ichigo (09-13-2015), mahdi7 (09-09-2015), Refined (11-24-2015), Sarrow (09-09-2015)

کاربر فعال بخش انیمه فصلی
    تشکر از دیگران
    743
    مجموع تشکرها
    5,497

Charlotte ـ
    قسمت 11
    ساده تر از چیزی بود که انتظارش رو دارم !
    اگر چه بعد از گذشت چندین قسمت تونستیم بفهمیم که معنی شارلوت چیه و البته اینکه حاظرم شرط ببندم که همین بود تموم شد و رفت ! شما رو اشاره میده به انیمه 7eyes که بعد از 13 اپیزود اصلا نفهمیدم اسمش یعنی چی ! اصلا چرا این اسم به کار رفته بازم دم سازنده های این یکی گرم حداقل گفتن شارلوت چیه ! همین یه سنگ اسمانیه که میاد یه تششعات میزنه ملت نفس بکشن توش قدرت جادویی می گیرن
    سوال 1 : اگر ملت نفس بکشن اینجوری میشن پس باید نتیجه بگیریم که تمامی بچه های این سنی دنیا باید قدرت داشته باشن ؟
    سوال 2 : داریم واکسن می سازیم ؟؟؟مگه قرار نبود هویت این موسسه مخفی باشه احیانا به چه بهانه ای دارن ملت رو واکسینه می کنن ؟؟ موضوع رو باز می کنم
    توی انیمه نشون داده شده که اینا توسط یکی از خودشون از وجود قدرت دارها باخبر می شن این قضیه رو فاکتور می گیریم و می گیم به وسیله این یارو می تونن قدرت دارها رو پیدا کنن احیانا اگر ندونن چه کسی قدرت داره و مهمتر از همه اینکه توی انیمه به این نکته اشاره شده که این واکسن برای پیش گیریه پس نتیجه می گیریم که جامعه اماری شون باید تمامی نوجوانان ژاپن باشه ! احیانا مگه اینا مخفی نبودن ؟؟ به چه بهانه ای دارن کل ژاپن رو واکسینه می کنن ؟؟؟
    سوال 3 : یعنی اسم بهتری نبود ؟؟؟ تنها یک کلمه و یک بار به اسم انیمه اشاره شده ! والا من دهنم باز مونده . اما خدا وکیلی خیلی اسم دیگه به انیمه میومد این رو هم احتمالا از روی رفع تکلیف گفتن خخخخخخ

نکته بعدی رو که توی این قسمت به مصنوعی ترین شکل ممکن نشون داده شد واکنش یو بود (درست گفتم دیگه ؟ ) (یو ناو و یه یاروی دیگه رو دزدیدن لطفا از قدرت هات استفاده کن و برو نجاتشون بده - نه من نمی تونم من نمی خواستم اینجوری باشم من می خواستم فلان فلان باشم - خا الان میرم خخخخخخ ) و اینکه واکنش برادره خیلی جالب بود (به جان خودم یعنی من کل این تشکلات رو خراب کنم اتیش بزنم از شما دوتا استفاده می کنم فقط یه این بار رو تنهایی برو توی دل دشمن ملت رو خلع سلاح کن گروگان ها رو نجات بده و فرار کن اگر هم نشد از save بازی رو دوباره لود کن !!! خخخخخ)
    یعنی تشکلات زیر زمینی به این عزمت مهمترین عضو خودش رو که به گفته خودشون بیشترین قدرت رو داره همینجوری ول کردن انداختن جلو که بره دو نفر رو نجات بده ؟؟؟
    اصلا یه سوال دیگه چرا یو این قدرت رو داره ؟؟؟ فکر کنم همه ما شونصد تا انیمه سوپر قدرتی دیدیم حداقل می گن چرا فلانی قوی ترین توانایی رو داره اما اینجا فقط گفتن داره دیگه تموم شد رفت
    یا مثلا سوال دیگه ای که دارم اینه که ایا این موسسه هیچ نیروی امنیتی نداره ؟؟ هیچ پرسنل دیگه ای نداره کلا از اول تا اخرش چهار تا نوجون هستن میرن و میان و تو خطر هم بیفتن خودشون کار ها رو انجام میدن ؟؟؟
    سوال بعدی هم در مورد اینه که توی این قسمت دیدیم که گفتن خانواده اون راننده رو تحدید کردن نکته جالب اینجاست کارکتر برادر بزرگه می گه برادرش رو قبل از به وجود اوردن این موسسه تهدید می کردنش !!!!
    فقط نائومی بیچاره بدون دیالوگ اومدن اویزونش کردن خخخخ
    ویرایش توسط Fujitsu : 09-13-2015 در ساعت 09:55PM

6. ahmadshoqi (10-20-2015), Bloodrose (10-13-2015), hossein0063 (09-21-2015), joopen23 (09-22-2015), M.ichigo (09-13-2015), Refined (11-24-2015), Regen (10-13-2015), Sarrow (09-13-2015)

کاربر فعال بخش انیمه فصلی
    تشکر از دیگران
    743
    مجموع تشکرها
    5,497

Charlotte ـ
    * تمامی این مطالب حاصل مشاهده 12 قسمت انیمه بوده و صرفا نظر شخصیه این جانبه
    شارلوت 1-12
    نمی شه گفت فصل خوبی بود چون ما در گذشته هم فصل های درخشانی داشتیم که اکثر قریب به اتفاق انیمه هاش کیفیت بالایی داشتن اما به حقه از لحاظ پیشرفت کارها در این فصل ما چیزی رو کم نداشتیم چرا که از هر لحاظ چه گرافیک کار و چه موزیک ها و کلا در اکثر مواقع در داستان هم کارهای شاخصی در این فصل داشتیم . مثلا انیمه گین تاما که هنوز هم ادامه داره یک سر و گردن از تمامی انیمه های دیگه بالاتره و مسلما هر تعداد فصل هم از ادامه و پخش اون بگذره طرفدار ها وبیننده های اون کم نمی شن هیچ به تعداد اونها اضافه هم خواهد شد البته کارهای متوسط در این فصل هم زیاد داشتیم و البته کارهای متوسطی بودن که در رده کارهای قابل قبول این فصل قرار می گرفتن نه اینکه بخواهیم به این کارها متوسط بگیم و در رده انیمه های بد فصل قرارشون بدیم به عنوان مثال انیمه Akagami no shiraukihime در این فصل بود که یه کار متوسط به شمار می رفت اما بازم به عنوان یک کار فصل خوب بود یا امثال انیمه اون و البته کارهای بد هم تا دلتون بخواد داشتیم مثل انیمه اکادمی جادوگران اسمانی فکر اسمش همین بود که واقعا من هنوز هم نفهمیدم چی پیش خودشون فکر کردن که این انیمه رو ساختن خخخخخ از بین این انیمه ها گروه عجیب و غریبی هم بودن که چند جهته بودن به نظر من یعنی مثلا در ابتدای فصل به سمت شاخص ها می رفتن در میانه راه به سمت دیگر و در انتها هم به سمت دیگر می تونم اسم این به سمت دیگه رفتن رو انیمه هایی با افت و خیز بدونم . مثل اینکه یه فیلم رو در نظر بگیرین در دقایقی به اوج خودش میرسه ولی در دقایقی خسته کننده میشه . من می تونم شارلوت رو جزئ این دسته قرار بدم . نه اونقدر بد بوده که بخواهیم اون رو بکوبیم و نه اونقدر خوب بوده که اون رو جزئ کارهای شاخص فصل قرار بدیم .شاید رعایت بعضی از چیزها باعث میشد انیمه به عنوان یک انیمه خوب و متوسط و نه شاخص این فصل قرار بگیره شاید کم کاری تیم سازنده باعث این قضیه شده و یا شاید هدفی که می خواستن به اون برسن و نتونستن . در اینجا انیمه رو از جنبه های نقادی تمامی انیمه های دیگه مورد بررسی قرار می دیم :

داستان :
    داستان طبق معمول نود درصد انیمه های فصلی در مورد قدرت های ماورایی اما طبق معمول با شکل دیگر و بهتره بگم با دستپخت دیگه که به کررات در فصل های مختلف دیدیم که مسلما این قضیه برای شما هم منطقی هست که تنها انیمه هایی تونستن موفق باشن در این ژانر سوپر کلیشه ای که دستپخت بهتری رو برای رضایت بیننده ارائه کرده باشن . همونطور که گفتم داستان در مورد قدرت های ماورایی و روایت کننده کسانیه که این قدرت رو دارن . در اصل داستان به نظر شخصه هیچ مشکلی نیست . طبق چیزی که در داستان انیمه می بینیم بر اثر رد شدن یک ستاره دنباله دار به نام شارلوت هر انسان نوجوانی که در اثر اون قرار بگیره دارای قدرت های ماورایی میشه . ابتدا می خوام به این قضیه ایرادی وارد کنم . متاسفانه مبحث دلیل به وجود اومدن این قدرت ها کم کاری شده چرا کثه ما تنها در قسمت ده ام انیمه تازه در سکانسی 5 دقیقه ای می بینیم که یکی از دانشمندان می گه این قدرت های بر اثر رد شدن این ستاره به وجود میاد اولا ان چنان در طول انیمه این دلیل کم رنگ شده که حتی بعد از توضیح دادنش هم بیننده متوجه قضیه نمیشه ! نظرم رو با مثال بهتر توضیح میدم . به نظر من خیلی باید کم عقلی باشه که بخوایم انیمه رو محصولی برای کودکان در نظر بگیریم . به شخصه دیدم که خیلی ها انیمه رو به خاطر استایل طراحی ها و رنگ بندی های غیر واقعی به عنوان برنامه کودک و یا به قول بزرگتر ها کارتون در نظر می گیرن که خب به نظر همین قشر نباید از این کارتون ها انتظار بیشتری داشت چه از لحاظ داستان و چه ار هر لحاظی چون صرفا بدین منظور به وجود اومده که لحظه ای کوتاه از مبحث سرگرم کننده گی رو برای کودک فراهم کنه که خب در عمل هم این مسئله درسته اما زمانی که ما انیمه رو با رده بندی سنی در نظر می گیریم مطمئنا باید انتظار موارد دیگه ای رو هم داشته باشیم که خب هم رده با فیلم های سینمایی باشه . به شخصه این نظر بعد از چند سال انیمه دیدن به عنوان یک باور در قبال انیمه برام به وجود اومده . با این تفاسیر به شخصه انتظار دارم زمانی که انیمه می بینیم با داستان و روایتی ساده روبه رو نباشم و به نظر من داستان و روایت ها نباید در هیچ زمینه ای کم بزاره . اما در کاری که داریم درباره اون حرف میزنیم مهمترین نکته در نظر گرفته نشه و به نظرم مهمترین نکته بیشتر ماست مالی شده .چرا این قدرت ها به وجود میان ؟ یکی از دوستان اینجا گفته بود که این چیز عادیه ! اما چند تا سوال پیش میاد
    اولا ما قبول می کنیم که این قدرت ها در قبال حرکت ستاره شارلوت بر روی کره زمین به وجود میاد اما میشه بگین دقیقا چی میریزه رو سر ملت که اینجور قدرتمند میشن ؟؟
    دوما اگر ما این قضیه رو قبول کنیم بنابراین تمامی نوجوان های دنیا باید قدرت دار بشن . به عنوان مثال شعاع حرکت یک ستاره دنباله دار حداقل (حوصله رفرنس دادن واسه حرفم ندارم قبول کنین خخخخ) 45 کشور بوده که به قولی 45 کشور می تونن اون رو ببینن بنابراین نوجوانان هر 45 کشور باید دارای این قدرت بشن . حداقل داخل ایران خودمون 15 ملیون نفر باید قدرت خاص میشدن ( بچه بشین پرواز نکن خخخخ ) احیانا چرا تنها عده ای داری این قدرت ها شدن ؟
    مسلما این سوالات زمانی برای من بیننده پیش میاد که انیمه توضیح کافی نداده باشه !
    این مورد رو در نظر نمی گیریم و می گیم به عنوان یکی از ضعف های انیمه از اون می گذریم .
    مورد دیگه ای رو در مورد داستان انیمه در نظر می گیریم .
    داستان انیمه رو در سه بخش در نظر می گیریم . ابتدا ورود - میانه و پایان .
    ما در ابتدای ورود به انیمه یه هویی وارد دنیای پسر جوانی می شیم که قدرت ماوایی داره که به وسیله اون هر کاری دلش می خواد می کنه از تقلب کردن و رسیدن به خواسته های خودش شده تا هر کاری که بتونه و بخواد انجام بده . خوشبختانه به عنوان بیننده به خاطر همون نیمه اول خوبی که در ابتدای نقد داستان گفتم بهم قبولونده میشه و انیمه میره جزئ انیمه های سرگرم کننده فصل
    اما زمانی کار خراب میشه که شخصیت اول وارد شورای دانش اموزی میشه . نکته اصلی اینجاست که این وارد شدن درسته که دلیل بر ادامه داستانه اما متاسفانه کار رو خراب می کنه . داستان در اینجا به اپیزودیک بودن روی میاره که در هر قسمت باید دنبال یک نفر با قدرت های خاص برن و روایت کننده داستان به قولی درگیر کننده بر سر این باشه که در انتهای کار با کلی بدبختی بخوان به طرف گن لطفا دیگه از قدرتت استفاده نکن ! به عنوان مثال شرکت کردن در مسابقه بیسبال - یا اردو زدن در جنگل ! که خب بعد از چند قسمت بیننده عملا خسته میشه همانند انیمه اوشیو و تورا که اپیزودیک بودنش باعث شده خیلی ها انتقاد داشته باشن بهش زمانی که این اتفاق در میانه راه می افته بحث روابط شخصیت ها وسط میاد که کار رو دوباره ارتقائ میده . و همین ارتقائ دادن هم با اضافه شدن شخصیت های بد و بی ربط در انتهای کار خراب میشه
    متاسفانه فراز و فروغ انیمه باعث میشه تحمل کردنش کمی سخت باشه اما باز هم اون رو به عنوان یک کار فصلی متوسط خواهیم پذیرفت با اینکه سوالات بسیاری در انیمه وجود داره که بی جواب می مونه . ایراد دیگه ای که می تونم به کار بگیرم هدفشه . ما حداقل در داستان یک هدف رو باید داشته باشیم چیزی که من به عنوان هدف دراین انیمه متوجه شدم این بوده که در انتها کسانی که این قدرت ها رو دارن نجات پیدا کنند اما سوالی که پیش میاد در این مورد اینه که مگه خودتون نگفتین که ستاره شارلوت هر چند سال یک بار از روی زمین رد میشه ؟ چه طور پس شخصیت اول رو مجبور می کنین بره قدرت همه رو در دنیا جمع کنه در حالی که چند سال اینده زمانی که قراره دوباره ستاره شارلوت از روی زمین بگذره دوباره این زحمات به باد میره ؟؟ نکته جالب اینجاست تا اینجایی که یادمه اون دانشمنده تو قسمت دهم گفته بود این ستاره هر چند سال یک بار از روی زمین رد میشه ! خب دقیقا چه توجیهی واسه این همه تلاشه ؟؟؟؟
    یه مسئله دیگه ای رو به عنوان نمونه بررسی می کنیم وگرنه اگه بخوام تمام چیز هایی که توی ذهنمه رو بگم خیلی زیاد میشه (من واسه تایپ مشکلی ندارم کی می خونه ؟ )
    توی انیمه به ما این مسئله رو نشون دادن که تشکیلاتی برای محافظت از کسانی که قدرت دارن به وجود میاد . مسلما وجود تشکلات این چنینی رو ما به کررات در انیمه و حتی در فیلم ها و داستان های مختلفی دیدم این تشکلیات یک مجموعه بزرگ با تمامی امکانات بوده که یکی از شاخص های اصلیش امکاناتیه که دارن . در طول انیمه این مسئله به ما قبولونده شده که تشکلاتی که برادر یو به وجود میاره به وسیله تقلب و پول بردن خیلی قدرت داره اما در اخر ما تنها چند نوجوان رو می بینیم و انگار تنها شخصیت های اجرایی چند نوجوان به سن بلوغ نرسیده به همراه یک گروه داشمند هستن . بخوام منظورم رو واضح تر بیان کنم می تونم به این نکته اشاره کنم که چرا باید همچین تشکیلاتی با این امکانات و وسعت وجود داشته باشه اما فقط به اسم ؟ به نظر بیشتر به یک گروه زیر زمینی شبیه تا یک تشکیلات گسترده .به عنوان دامنه امکانات و کارهایی که این تشکلات می کنه مثلا نشون داده میشه که در قسمت 10 اینا می خوان تمامی نوجوانان ژاپن رو واکسینه کنن . اما قبل از ادامه حرف هام مگه این تشکلات قرار نبوده که مخفی باشه ؟ به چه اسمی می خوان کل نوجوانان ژاپن رو واکسینه کنن ؟؟؟؟ همونطور که گفتم ما تنها یک اسم از این می بینیم اما در جای جای انیمه تنها چهار نفر از نفرات اصلی رو می بینیم . این چهار نفر نیروی اجرای - این چهار نفر نیروی امنیتی و تمامی کارهای مربوط به حمایت و جذب کسانی که قدرت دارن توسط تیم چند نفره از انجمن دانش اموزی فلان مدرسه انجام میشه (مثل این می مونه بگیم طرف داره با کامیون میره مسافر کشی به خدا من نمی تونم این قطعات رو کنار هم بزارم )

شخصیت پردازی
    به نظرم شخصیت پردازی کار یکی از نقاط قوتشه . با اینکه زیاد هم دلچسب نیست ولی بازم خوبه .شاید به خاطر اینه که ما یا شاید به خاطر اینکه گفتم نظر شخصی من از این شخصیت ها خوشم میاد . اما باز هم ایده ال نیستن
    شخصیت اول انیمه - بیخیال مسئولیت پذیر - مهربان به خودش و یک خوشتیب گوسفند به قول نائومی . به نظرم شخصیت پردازی این فرد به عنوان شخصیت کلیدی انیمه خیلی خوب از کار در اومده با اینکه بعضی از رفتارهایی که براش تعریف شده اصلا قابل قبول نیستن چه قابل باور بخوان باشن . به عنوان مثال در قسمت 11 انیمه زمانی که بهش خبر داده میشه نائومی به همراه اون یکی یارو گیر افتادن با اینکه خودش هم به علاقه مندیش به نائومی اعتراف می کنه ما شاهد صحنه ای میشیم که یه هویی کل هیبت طرف رو پایین میریزه (من دلم نمی خواست اینجوری بشم . من دلم می خواست یه شخصیت معمولی باشم ) اما یه هویی تغییر موضع میده و می گه چون من به نائومی علاقه دارم و چون اون نجاتم داده پس منم می رم نجاتش میدم !!!! البته به دور از انصافه که بخوایم کلا شخصیت این کارکتر رو انتقاد کنیم به نظرم مخصوصا در قسمت اخر خیلی خوب به عنوان یک شخصیت اول انیمه خوب بازی کرده .
    شخصیت های دیگه انیمه هم افت و خیز های خیلی زیادی دارن به عنوان مثال نائومی که خودم از طرفدارهاش هستم توی این انیمه به خاطر دوبلر و کارهای بامزه اش بیشتر از شخصیت اصلی به قول معروف توی چشم میاد اما خب که چی ؟ اگه بخواهیم رفتار هاش رو در کنار نقشش در کنار هم بزاریم جفت خیلی نامیزانی رو تحویل خواهیم گرفت . اما محبوبیت این شخصیت واسه خودم خیلی بیشتر از کارکتر اول انیمه است
    به جز این دو به نظرم شخصیت های دیگه روnpc حساب کنیم بهتره چون نه پرداخت خیلی خوبی دارن و نه بازی خوبی انجام میدن ! بخوام نظراتم رو بگم احتمالا طرفدارها سرم رو می برن خخخخ

موزیک :
    نداشت ! کلا از هر انیمه ای که توی این فصل دیده بودم تکرار کلیپ هاش بیشتر بود . شاید پول نداشتن کلیپ واسش بسازن یا اونقدر توی چشم نبود که ادم بخواد یا لذت ببره یا بخواد به یادش بسپره در کل من که اصلا از این مورد راضی نیستم

دوبله :
    دوبلر ها خوب کار کردن و تیم سازنده با انتخاب دوبلر های مناسب تونسته ارزش کار رو بالاببره

ارت :
    به عنوان یک کار 2015 می تونم بگم جزئ شاخص هاست چون ما به وفور شاهد استفاده از افکت های مختلف و چشم نواز هستیم . رنگ بندی ها خیلی خوب هستن و هیچ وقت خسته نمیشیم از دیدن انیمه و ارت هاش می تونم بگم در این بخش هم کار نمره قابل قبولی رو می گیره

سرگرم کنندگی :
    همونطور که گفتم کار بدی نیست که بخواهیم اون رو در زمره کارهای دراپ شده و یا قابل دراپ شدن فصل قرار بدیم . کار خیلی خوبی بوده اگر چه نمیشه گفت میشه اون رو ترجیح داد به کارهای خیلی خوب این فصل اما باز هم قابل دیدنه و در بیشتر مواقع سرگرم کننده است چون حداقل فاکتور های سرگرم کننده بودن رو تونسته تا حدی رعایت کنه . با وجود داستان بد و بی سرو ته اما در بقیه موارد تونسته تا حدودی کار رو مخاطب پسنده کنه

نتیجه گیری :
    تنها میشه به این انیمه یک کار معمولی و یک انیمه فصلی نگاه کرد و مثل انیمه های شاخص نیست که هم در یادمون باقی بمونه !

با تشکر
    پایان
    * مطالب بیشتر رو می خواستم بگم اما دیدم زیاد شده واسه همین صرف نظر کردم . بیشتر موارد رو در پست های قبیلم بهش اشاره کردم

8. ahmad shinobi (10-13-2015), ahmadshoqi (10-20-2015), amir082 (04-17-2016), Bloodrose (10-13-2015), Brazsan (09-27-2015), Kumagawa (09-27-2015), Lilac (10-15-2015), M.ichigo (09-27-2015), Refined (11-24-2015), Sarrow (09-26-2015), shahinesefid (10-12-2015)

مترجم انیمه
    تشکر از دیگران
    2,023
    مجموع تشکرها
    4,487

Charlotte ـ
    ♦ این انیمه حسابی داغونم کرد . خیـــــــــــــــــلی با کیفیت بود ... گرافیک عالی بود ... داستان عالی بود ...

♦ اول که پوستر فیلم و دیدم منو یاد "هارویی سوزومیا" انداخت . ولی بعد که نشستم پاش دیدم خدایــــــــــــــــا این انیمه عجب شاهکاریه ♥

♦ از قسمت 9 به بعد که دیگه اوج این انیمه بود ♥ کی فکرش و می کرد قسمت آخر اشکِ من و دربیاره ! جهانگردیِ "یو" برای غارتِ قدرتها و همینطور نا امید شدنش در حین سفر یکی از بهترینها بود ! ♥ ♥ ♥

♦ اوج قسمت آخر می دونید کجا بود ؟! جایی که یو فهمید آخرین قدرت روی زمین "شجاعت" هست و خیلی هم خطرناکه .

☺ در یگ کلام "عجـــــیب" انیمه ای بود . کاش بیشتر شاهد همچین انیمه های درامی باشیم

10. ahmad shinobi (10-13-2015), ahmadshoqi (10-20-2015), Refined (11-24-2015), Sarrow (10-13-2015)

مترجم انیمه
    تشکر از دیگران
    2,023
    مجموع تشکرها
    4,487

Charlotte ـ
    در مورد اپیزد 8 نمی دونم چرا احساس می کنم زابطه ای بین خواننده کور و برادر "یو" وجود داره ! چون هر دوشون کور هستن و در ضمن خیلی ناگهانی یو این خواننده رو توی خیابون دید و یه روز در کنارش بود .
    این خواننده همه چی و درباره زندگی یو می دونست . انگار که تمام این مدت یو رو زیر نظر داشته ! از مرگ خواهرشُ می دونست ، از اینکه قبلا به این خوبی نبوده هم خبر داشت !
    و جالبتر اینجا بود که توی اپیزد 9 که یو به کنسرت این خواننده رفت ناگهان با صدای خواننده به وضعیتی رفت که برادرش و دید !

درست می گم ؟

12. ahmad shinobi (10-13-2015), ahmadshoqi (10-20-2015), jinkadama1 (10-16-2015), M.ichigo (10-13-2015), Refined (11-24-2015), Sarrow (10-13-2015)

تشکر از دیگران
    725
    مجموع تشکرها
    339

Charlotte ـ
    انیمه بسیار قشنگی هست

تشکر از دیگران
    71
    مجموع تشکرها
    384

Charlotte ـ
    چرا تهش همچین شد
    واقعا چرا یو وقتی قدرت شفا رو گرفت برنگشت به گذشته ؟ میتونست همه چی رو درست کنه
    یا زمانی که خانواده اون راننده رو گرفتن میتونستن به خیلی قبل تر برگردن و اصلا استخدامش نکنن!

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)