صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    مدیر دنیای انیمه
    تشکر از دیگران
    28,764
    مجموع تشکرها
    54,354

H07 Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo

Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo

kono-subarashii-sekai-ni-shukufuku-wo-jpg

توضیحات و نظر شخصی : همون اول کاری بریم سراغ داستان انیمه. پسر اصلی داستان، ساتو کازوما یه فردِ از جامعه به دور ـه - اوتاکو، hikikomori یا هرچیز دیگه ای – که عاشق گیم ـه اما زندگی ـش خیلی زود به دلیل یک تصادف سنگین به پایان می رسه.. یا بهتر بگم؛ از تمام شواهد موجود همچین چیزی بر میاد اما دوباره چشماشُ باز می کنه و در همین زمان با یه دختر که خودش رو الهه می نامه روبرو میشه. این دختر جمله ی جالبی بهش میگه: "هی، یه چیز باحال برات دارم. می خوای به یه دنیای دیگه بری؟ فقط می تونی یه چیز انتخاب کنی که همراه خودت بیاری... بعدش می برمت." از همین نقطه، ماجراجویی بزرگ کازومای دوباره متولد شده برای تسلط به پادشاه شیاطین شروع میشه، اما زهی خیال باطل، تنها به نفره که اینطوری فکر می کنه.. کلی مشکلات سر راه این ماجراجویی ـه. مشکلاتی مثل به دست آوردن غذا، لباس و سرپناه که این تازه اولین و ساده ترین اون هاست. کازوما شخصیت صلح طلبی داره و یک زندگی همراه با صلح و صفا و آرامش رو ترجیح می ده. در یک کلام، از دردسر بدوره. اما الهه ی داستان ما، مدام براش مشکل درست می کنه. سرانجام تا جایی پیش می رن که توجه ارتش پادشاه شیاطین رو جلب می کنن. 2 تا کرکتر دختر دیگه هم به داستان انیمه اضافه کنین که هر کدوم در ماجراهای پیش رو عهده دار نقشی خواهند بود و خلاصه ی داستان همینجا تموم میشه.

اگه بخوایم بدون کسب حتی 1 کلمه اطلاعات از انیمه و بدون دیدن تریلر در موردش قضاوت کینم تنها گزینه ـمون دیدن عکس های موجوده و با دیدن اون ها متوجه می شیم که فضای شاد و رنگارنگی پیش رومونه و معمولا گزینه هایی که با دیدن این فضا به ذهنمون می رسه فضاهای ماجراجویی و فانتزی ـه. حالا اگه به لیست ژانر ها نگاه کنیم می بینیم که دقیقا همین 2 مورد از ژانر های اصلی انیمه هستن و از این حیث میشه گفت ویژگی این فضاها حداقل با دیدن تصاویر، در انیمه وجود داره و این خودش یک نکته ی مثبته که باعث میشه ذهنیت اولیه ی مثبتی نسبت به انیمه پیدا کنیم. (بدون دیدن سایر اطلاعات) انصافا ظاهر کار رو که می بینیم کار خیلی خوش رنگ و رویی به نظر می رسه که با اضافه شدن کمدی آماده ـست تا با هدیه دادن یک گرما از جنس شادی، سرمای سرد زمستون رو برامون معتدل کنه.

در مورد داستان نه میشه گفت خیلی خیلی کلیشه ایه و نه میشه گفت خیلی خیلی خاص و ناب ـه. بیشتر حالت تعاادل داره، پس فقط به سلیقه ی شخصی خودم اشاره می کنم. این چنین فضاهایی عموما باب میلم در میان و با توجه به حضور ژانر ماجرایی، میشه گفت حس کنجکاوی ـم قلقلک داده میشه. وقتی داستان رو در ذهنم تجسم می کنم به این نتیجه می رسم که چیزی نیست که براش خودم رو به آب و آتیش بزنم و انتظاراتم رو فضایی کنم، بلکه با انتظاری حداقلی محض سرگرمی و لذت بردن به سراغ انیمه می رم تا ببینم توانایی برآورده کردن انتظاراتم رو داره یا نه اما همواره در دلم حس مثبتی نسبت بهش دارم. بد نیست اشاره کنم رمنس هم در لیست ژانرهای انیمه دیده میشه و اولین حدسی که زده میشه بر می گرده به رابطه ی کازوما و الهه ی داستان، اما اینجا یک نکته ی مثبت خیلی بزرگ {حداقل برای من} وجود داره که باعث میشه به انیمه احترام بزارم و اون اینه که از ایچی خبری نیست. مععمولا ایچی با ماجرایی همراه نمی شه یا کمتر این اتفاق می افته، اما همین نبود ایچی خیالم رو راحت می کنه که انیمه قرار نیست بخاطر نشون دادن 4 تا صحنه ی ایچی، یک داستان زپرتی تحویلمون بده. هر چند، به خاطر تعداد زیاد دختر های انیمه - حدود 3 تا - هارم خودش رو نشون می ده و از وجود یک رمنس خوب و باکیفیتی که سر و ته داشته باشه جلوگیری می کنه. ایچی نداریم، درسته.. اما فن سرویس داریم و با دیدن تریلر به راحتی میشه چند نمونه دید. امیدوارم از این فن سرویس ها هم به دفعات استفاده نشه و حالتی تعادلی وجود داشته باشه.

با بررسی بیشتر انیمه و عمیق تر شدن در تریلر متوجه فضای حاکم بر انیمه می شیم. کرکتر ها و لوکیشن ها به خوبی مشخص هستن و با دیدن دوباره و دوباره ی تریلر باز هم به همون بحث رنگارنگ بودن فضا می رسیم. کرکتر اصلی چند صحنه ی شینپاچی گونه از خودش نشون داد که میشه حدس زد قسمتی از شخصیت ـش اینگونه طراحی شده و پیش خواهد رفت. همچنین یا دیدن بعضی لحظات به مبحث مجیک و ماهو شوجو هم می رسیم که جای حرف زیادی نداره و برای این مسئله، دیدن خود انیمه بهترین چیزه! روی هم رفته دو تریلری که از انیمه منتشر شده به خوبی تونستن منُ جذب کنن و به خوبی فضای انیمه رو نشون می دن. برای آشنایی هرچه بهتر با انیمه تریلر های موجود در بهترین سطح قرار دارن. پس دیدن اون ها شدیدا توصیه می شه.

انیمه از ناول اقتباس میشه و همین الان با قاطعیت می تونم بگم که پایانی نخواهد داشت!! تا الان یک OVA برای انیمه تایید شده که مربوط به جلد نهم ناول میشه، ولی بازم می گم عمرا انیمه تموم بشه. ناول از 2013 شروه به منتشر شدن کرده و اینطور که معلومه حالا حالا ها ادامه داره. نکته ی مهم اینه که تونسته به نمره ی 8 در مای انیمه برسه که برای یک ناول هارم دار حقیقتا نمره ی بدی نیست. استودیو سازنده، Deen خواهد بود که تعداد هیترهاش سر به فلک می کشه اما تک و توکی کار خاص و قشنگ یا پرطرفدار مثل Kore wa Zombie Desu ka? و Vampire Knight و Rurouni Kenshin بین تولیداتش دیده میشه. کارگردان انیمه Kanasaki, Takaomi خیلی فرد فوق العاده ای نیست و اینطور بگم که توانایی کشوندن ما به پای کاراش تنها با ذکر نامش رو نداره. از معدود کار هایی که به تنهایی کاگردان اون ها بوده میشه به Kore wa Zombie Desu ka? اشاره کرد. پس عوامل فوق العاده ای پشت انیمه نیستن و از معدود نگرانی هایی که در مورد انیمه وجود داره همین بحث عوامله. در مورد تیم دوبلوری می تونم بگم با تیم ضعیفی روبرو نیستیم اما تیم فوق العاده ای هم نیست. مثل بحث داستان، اینجا هم یک حالت تعادل وجود داره. Kayano, Ai بهترین و زبده ترین فرد میون لیست دوبلورهاست که با صدای منمای Ano Hana ، اینوریِ Guilty Crown و شیروی No Game No Life هم چنان خاطره ی خوبی در ذهن هامون باقی گذاشته و این فصل با یه کار جالب انگیز دیگه به اسم Nijiiro Days همراهی ـمون می کنه. جالبه بدونین حتی در قسمت موسیقی Ano Hana - اون اندینگ فوق العاده هیچ وقت یادم نمی ره - هم دستی داشته. از دوبلورهای دیگه میشه به اسم Amamiya, Sora هم اشاره کرد که علارغم تجربه ی نه چندان زیاد، کارای بیشتری از دو دوبلور اصلی دیگه ی انیمه در کارنامه ی خودش داره.

در پایان، با یک جمله معرفی رو تموم می کنم. این انیمه در شرایط حداقلی ارزش تست کردن و دیدن یک اپیزود رو داره و جزو دسته ای از انیمه هاست که قبل از پخش، با خوندن اطلاعات و دیدن تریلر به راحتی می تونید بفهمید ازش خوشتون میاد یا نه.

« دوبلور ها و کاراکترهای اصلی انیمه»

21-jpg23-jpg25-jpg27-jpg
    22-jpg24-jpg26-jpg28-jpg

studio_deen_logo-svg-png

ویرایش توسط Sarrow : 01-08-2016 در ساعت 09:04PM

2. amir6464 (03-17-2016), Arjon (10-26-2017), darolla-chan (01-03-2016), davoudian (01-03-2016), hossein0063 (01-03-2016), madara sama asl (01-13-2016), madara1 (01-03-2016), Pouryakht (01-13-2016), Ririnchan (03-14-2016), Zuko2014 (06-20-2016)

کاربر فعال بخش انیمه فصلی
    تشکر از دیگران
    743
    مجموع تشکرها
    5,497

پیش فرض پاسخ : Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo

مثل همیشه اپیزود خوبی بود البته میشه گفت یه برداشت نو از ایده ای کلیشه ای بود ( تقلب عنوان از مترجم )
    صد البته به کیفیت اپیزود های دیگه نمیرسید مخصوصا اپیزود قبلی اما در کل همچنان به دیدن این انیمه ادامه خواهیم داد
    امضا؟

4. amir6464 (03-17-2016), Arjon (10-26-2017), madara1 (03-14-2016), Ririnchan (03-14-2016), Sarrow (03-14-2016), Zuko2014 (06-20-2016)

تشکر از دیگران
    743
    مجموع تشکرها
    5,497

عالی بود عالی
    ولی حیف که تعداد اپیزود های فصل اولش خیلی کم بود اخه 10 قسمت هم شد انیمه !!!!
    طبق معمول اکوا فوق العاده بود
    انیمه خیلی خوبی بود (بشینم فکر کنم تا فردا شب یه متن درست و حسابی برای نقدش بنویسم)
    امضا؟

6. amir6464 (03-17-2016), Arjon (10-26-2017), davoudian (03-17-2016), madara1 (03-18-2016), Ririnchan (03-19-2016), Zuko2014 (06-20-2016)

تشکر از دیگران
    6,521
    مجموع تشکرها
    1,583

نقل قول نوشته اصلی توسط Fujitsu نمایش پست ها
    عالی بود عالی
    ولی حیف که تعداد اپیزود های فصل اولش خیلی کم بود اخه 10 قسمت هم شد انیمه !!!!
    طبق معمول اکوا فوق العاده بود
    انیمه خیلی خوبی بود (بشینم فکر کنم تا فردا شب یه متن درست و حسابی برای نقدش بنویسم)
    مگه 10 قسمته؟ چرا؟ این انیمه بنظرم جاداره تا 20 30 قسمتم بیاد

نقل قول نوشته اصلی توسط Fujitsu نمایش پست ها
    بسیار عالی ! فکر نمی کردم دیگه انیمه ای توی این فصل بتونه نظرم رو برای دیدن جلب کنه ! در کنار موزیک های خیلی خوب انیمه طنزش واقعه می چسبه ! یه جورایی من رو یاد یه انیمه ای می ندازه که هرچی فکر می کنم اسمش رو یادم نمیاد. حتما تا اخر ادامه اش میدم و البته کمی سرم خلوت بشه میارمش تو لیست نقد هفتگی ام
    فکر کنم منظورت انیمه ی Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka باشه حتی توی اپنینگم یه تیکه کپی از اونه همون اولش
    ویرایش توسط amir6464 : 03-17-2016 در ساعت 04:02AM

8. Arjon (10-26-2017), davoudian (03-17-2016), madara1 (03-18-2016), Sarrow (03-17-2016), Zuko2014 (06-20-2016)

Greatest Swordsman In The
    AnimWorld

تشکر از دیگران
    52,342
    مجموع تشکرها
    43,709

فقط میتونم درمورد این انیمه بگم عالی واقعا عالی بود
    دومین انیمه ای که تو این فصل رفتم سمتش و اصلا اصلا امیدی بهش نبود بر عکس یک سری انیمه دیگه بنظرم این انیمه در کنار انیمه Hai to Gensou no Grimgar فوق العاده بود هردوتاشون دو انیمه ای که دارای ژانرای تقریبا نزدیک به همن ولی یکی جدی و درامی اون یکی خنده دار و به روایتیم ایچی زوج خوبی بودن دوتا انیمه تو این فصل
    خوب درمورد انیمه که هرچی بگم کم گفتم ولی همونطور که گفتم اصلا اعتقادی به خوب بودن این انیمه نداشتم قسمت اول واسم کلیشه ای بود در کنارش قسمت دوم و سومم همینطور ولی دیگه نمیشد درجا زد با محیط انیمه کاراکتراش خیلی حال کرده بودم دراپ کردنش اصلا امکان نداشت دیگه وقتیم که قسمت 4 و دیدم اول تن بی سر شوالیه دولاهان دوباره گفتم کلیشه ایه ولی دیگه رفتار دولاهان کلیشه ای نبود خدایی دیگه اونجا مصمم شدم که انقد به خودم نگم دراپش کنم و تا اخرش برم اخرشم نا امید شدم واقعا نا امید شدم که 10 قسمته انتظارم همون 12 قسمت حداقل بود تا فصل بعدش بیاد عمری برام نمیمونه ولی منتظر میمونم درمورد شخصیت پردازی این انیمه بگم که واقعا عالی بود حالا جدا از دوبلور ها این انیمه که واقعا عالی بودن و به کاراکتر مربوطه میخوردن ولی بیشتر از اون عاشق طرز رفتار خود کاراکترام هر کدوم یک شخصیت خاصی دارن از اکوا مغرور و خودخواه بگیر تا ویزه خجالتی و نعشه همشون عالین و گرفایک انیمه تا حد بالاتر از نورمال خوبه
    یکی دیگه از دلایلی که از انیمه خوشم میاد راحت عوض کردن داستانه مخصوصا تو قسمت 9 دیگه به خوبی به این پی بردم
    حالا دور از اینا بنظرم این انیمه 4 فصل جا داره واسه ادامه دادن تازه با اینکه 10 قسمت گذشت هنوز دورترین نقطه به قلعه بودیم و ساده ترین جا برای بچه ها هنوزم لول قدرتشون خیلی پایین و خیلی منتظرم ببینم تا کجا پیش میرن
    البته تو این انیمه بنظرم جالبترین چیز این بود که حتی شخصیتای منفیشم کمدین میخوام ببینم پادشاه شیاطین یا هرچیزی که اسمش بودم به همین شکله یا نه اون یک شیطان واقعیه
    در مورد کاراکترا هم همشون جزو بهترین کاراکترای این فصل من بودن
    Greatest Swordsmans In The World

-----
    Click here to enlarge
    Red-Hair
    -----

Click here to enlarge
    Hawk-Eyes

10. Arjon (10-26-2017), Sarrow (03-19-2016), پرانتز (04-18-2016), Zuko2014 (06-20-2016)

تشکر از دیگران
    743
    مجموع تشکرها
    5,497

سال نو رو تبریک میگم
    شاید وجود یک انیمه در سبک گیم دیگه برای همه ما امری عادی و تکراری شده! ما نمونه های بسیاری رو در این زمینه و پیش از این دیده بودیم که خب بنا بر سبک کار شاید خوب و یا شاید هم بد بوده باشند اما صرفا تمامی این انیمه ها به اتفاق محبوب بوده و بیننده های بسیاری رو جذب کرده اند شاید دلیل این موضوع در سبک کاری. ویا شاید دلیل این موضوع همیشه خوش ساخت بودن این انیمه ها و داستان های ان بوده باشه
    در حقیقت انیمه فوق داستان بخصوصی نداره! کازوما اوتاکوی جامعه گریزیه که بر اثر یه اشتباه از دنیا میره و در عالم پس از مرگ با الهه ی راهنمای مردگان اشنا میشه،الهه بهش می گه بهشت اونطور که شماها فکر می کنید خوب نیست دوست داری به عنوان به اوتاکی عاشق گیم بری به دنیای موازی که پادشاه شیاطین رو نابود کنی؟ خوشبختانه انیمه از کلیشه ای ترین و کوچک ترین جزییات به خوبی تونسته موقعیت های واقعا خنده داری رو درست کنه! ما تا پیش از این سبک های این چنینی رو بیشتر در حالت جدیی دیده بودیم اما میشه گفت این انیمه صرفا اپیزودیکیه برمبنای لحظات شاد و خنده دار . شخصا هرچی فکر کردم نتونستم نکته داستانی خاصی رو توی انیمه گیر بیارم پس به هیچ وجه نمیشه در موردش در مقام یه داستان قضاوت کرد اما در مقام انیمه اب که می تونه لحظات خیلی خوبی رو موقع دیدن برای ما فراهم بکنه میشه گفت یک سر و گردن از بقیه انیمه های این سبکی بالاتره. همونطور که گفته بودم انیمه از تمامی کلیشه ها معمول بهترین استفاده ممکن رو انجام بده! وجود سبک گیم - دختران فراوان - اپیزود های تکراری که تا به حال تو چندین و چند انیمه دیده بودیم اما همه اینها انچنان خوب به سخره گرفته شدن که شخصا این انیمه رو نمایش جدیدی از این سکانی ها میدونم. دولاهانی که مثلا قرار بود چالشی درانیمه باشه ویا حتی نحوه مردن شخصیت اصلی انیمه
    انچنان خوب در اومده که شخصا هیچ زمانی از انیمه نبوده که لبخند به لبم نیومده باشه
    در کل به خاطر نمایش های خاصی و سبک خاص انبمه نمیشه زیاد مانور داد اما در کل ای انیمه نمایش جذاب و در عین حال شادی از سبک گیم بوده که تا به حال مثل اون رو ندیده بودیم اگر چه این سبک کمی سختی هم داره چرا که پایه محکمی نداره و اگه جایی رو ضعیف عمل کنه به یکباره از صد به صفر پایین میاد شاید این مسئله سخت گیری باشه اما بر طبق تحربه ای که همه ما در این نوع انیمه ها داریم مشخصا پیش از این هم با این مثال ها روبه رو شدیم
    نمره من به این انیمه 7 از 10
    امضا؟

12. Arjon (10-26-2017), davoudian (07-14-2016), Sarrow (03-20-2016), پرانتز (04-18-2016), zius (03-29-2016), Zuko2014 (06-20-2016)

مجموع تشکرها
    8

قسمت نهمش عجب چیزی بود از خنده داشتم می مردم

14. Arjon (10-26-2017), davoudian (08-30-2016), Sarrow (07-14-2016)

کاربروس فعالیوس بلیچیوس
    تشکر از دیگران
    9,387
    مجموع تشکرها
    6,546

دوستان مطمعنید انیمه 12 قسمت بوده به دلایل مسائل (شبکه یا هرچی )شد 10 قسمت قضیه قبرستونو اصلا نشون نداد
    مطمعنم چند قسمت گم شده
    Click here to enlarge

16. Arjon (10-26-2017), davoudian (08-30-2016)

تشکر از دیگران
    82,620
    مجموع تشکرها
    15,562

عرض سلام و روز بخیر

خیلی خوب بود یا شاید بهتره بگم عالی عالی بود.مجبورم کردم تمام ساعت بیکاریمو صرفش کنم و تا اپیزود اخر رو پشت سر هم ببینم.
    برخی از دوستان عرض کردن داستان خوبی نداره اما به عقیده بنده به دلیل اینکه طنز بحالی داره نمیزاره داستان توی چشم بیاد اما

به واقع داستان خوبی هم داره کشتن پادشاه شیاطین که البته توی این راه باید چندین فرمانده اصلی اول از بین برن.
    تمامی ساعتی که صرفش کردم همش به شادی و لذت بردن از این انیمه بود.امیدوارم شما هم از دیدن این انیمه لذت ببرین.

ممنون از توجهتون
    Click here to enlarge

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)