صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35
    مدیر دنیای انیمه
    تشکر از دیگران
    28,764
    مجموع تشکرها
    54,355

F01 Shokugeki no Souma: Ni no Sara

Shokugeki no Souma: Ni no Sara

توضیحات و نظر شخصی : هم من و هم شما خیلی خوب می دونیم که انیمه های زیادی با موضوعات مختلف وجود دارن و این بین، به بعضی موضوعات بیشتر پرداخته می شه و به بعضی کمتر. در انیمه ها، نه فقط انیمه هایی با یک موضوع خاص و بلکه تمامی انیمه ها، تعداد کارهای خوب در برابر کارهای بد بسیار بسیار کم هستن. اگه بخوایم یه نسبت معقول در نظر بگیریم، فقط 20 درصد (و حتی کمتر) از انیمه ها رو انیمه های خوب تشکیل می دن. هرچی یک موضوع محبوب تر باشه، انیمه های اون موضوع به طبع بیشتر هستن و تعداد بیشتری انیمه با اون موضوع تولید می شه. هر چقدر هم که اون موضوع، موضوع خوبی باشه و تعداد انیمه های خوبش زیاد باشه، اگر منطقی بررسی کنیم، انیمه های خوب از لحاظ تعداد در برابر انیمه های بد هیچ هستن. پس می تونیم یه جورایی نتیجه بگیریم هرچی یک موضوع محبوب تر باشه، احتمال تکراری شدن و خسته کننده بودنش هم بیشتر می شه! {مسلما در مورد کارهای خوب به تنهایی صحبت نمی کنم و تمام جامعه ی آماری یک موضوع رو مدنظر دارم} در طرف مقابل موضوعاتی که محبوبیت کمتری دارن طبیعتا کمتر هم دیده می شن و انتظار کمتری از اون ها می ره. نکته ی مهم اینه که انیمه هایی با چنین موضوعاتی به نسبت موضوعات محبوب دیگه کمتر هستن و حتی کمتر ساخته می شن. در نتیجه کمتر هم دیده می شن و انتظار بالایی از اون ها وجود نداره. اما وقتی انیمه ای با پیش زمینه ای خوب با یکی از این موضوعات در دست ساخت قرار می گیره، توجه انیمه بین ها رو بیشتر از باقی کارها به خودش جلب می کنه و این تعدادِ کم هستن که دیدگاه کلی جامعه ی انیمه بین ها رو نسبت به اون موضوع تعریف می کنن. چرا که بیشتر در معرض دید قرار می گیرن و بیشتر سر و صدا می کنن. اینجاست که انیمه ای به اسم شوکوگکی خودش رو نشون می ده. انیمه ای با موضوع آشپزی، موضوعی که خیلی کم در دنیای انیمه ها دیده می شه و درنتیجه همین کارهای کمی که با محوریت آشپزی وجود دارن، دیدگاه کلی پیرامون اون رو مشخص می کنن. یه مثال خیلی ساده می زنم: من تا حالا انیمه ای با موضوع آشپزی ندیدم و اطلاعات زیادی در این مورد ندارم. اما میام به عنوان اولین کار شوکوگکی رو می بینم و دیدگاهم به کل نسبت به این موضوع عوض می شه. پس با خودم می گم چرا به سراغ سایر انیمه های این مدلی نرم؟ از شوکوگکی راضی بودم و شاید باز هم آشپزی رو پسندیدم !! در نتیجه به سایر انیمه های آشپزی هم بها می دم و با این دیدگاه که حداقل ممکنه ارزش دیدن داشته باشن به سراغشون می رم. و همه ی این ها از کجا شروع می شه؟ از انیمه ای خوب، با موضوعی که کمتر دیده شده و اینجاست که تاثیر بسیار مهم یک انیمه ی خوب مشخص می شه. حالا اگر انیمه ی مورد نظر ما انیمه ای خوب نباشه و شاهکار باشه، تمام این تاثیرات چندین برابر می شن!!!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

تا اینجا تاثیر بسیار مثبت شوکوگکی رو در موضوعی به نام آشپزی بررسی کردیم. البته باید بگم که تمام اعتبار شوکوگکی صرفا به آشپزی نمی رسه و شونن در انیمه حرف اول رو می زنه، اما باید پذیرفت که آشپزی به عنوان تم اصلی، نقش مهمی داره. سوالی که اینجا پیش میاد اینه که فهمیدیم شوکوگکی تاثیر خوبی در ارتقای سطح موضوع آشپزی در دنیای انیمه ها گذاشته. اما علت چیه؟ یا بهتر بگم، چرا شوکوگکی انیمه ای بسیار خوب و به عقیده ی من شاهکار محسوب می شه؟ از کجا شروع کنم؟ غذاهای خوشمزه، متنوع و رنگارنگی که اسمشون رو هم نشنیدیم و دیدنشون حتی برای اولین بار کافیه تا آب دهانمون راه بیوفته؟ یا مراحل آماده شدن اون ها و خلاقیت های نابی که در تک تک این پروسه ها وجود داره؟ بحث خوبی های انیمه که به میون بیاد طومار نوشتن کار خیلی ساده ای می شه!!! پس به صورت خلاصه وار بعضی از این خوبی ها رو باهم مرور می کنیم:

1. داستان تاثیر گذار و درگیر کننده؛
    که بدون شک مهم ترین عامل در موفقیت یک انیمه ست. داستان به خوبی شما رو با خودش همراه می کنه و به خوبی از عنصر غافل گیری استفاده کرده. هیجان در بعضی مواقع به بالاترین سطح خودش می رسه و نیاز های آدمی رو در این زمینه تا حد زیادی ارضا می کنه. همچنین پتانسیل دیدن انیمه هرچه بیشتر پیش برید بیشتر می شه؛ چرا که بیشتر مجذوب داستان و محیط جذاب انیمه می شید.

2. اکشن به همراه آشپزی؟؟؟
    کمتر کسی فکر می کرد ترکیب آشپزی با صحنه هایی از جنس اکشن بتونه اینقدر خوب و تاثیر گذار ظاهر بشه. به جرئت می گم اون کمتر کسی حتی از تعداد انگشتان دست هم کمتر هستن!!! وجود این صحنه ها تاثیر بسیار خوبی در ارتقای سطح هیجان و دلچسب بودن انیمه گذاشته. اگر یه نفر به من بگه از چه چیز شوکوگکی خیلی خوشت اومد؟ میگم: هنر شوکوگکی به اینه که با یک کارد کشیدن، بستن دستمال به سر، خورد کردن مواد غذایی و پختن غذا صحنه های اکشن و هیجان انگیزی خلق می کنه که از صدتا انیمه ی اکشن و به دردنخور امروزی بهتره !!! صحنه هایی که به خوبی هر چه تمام تر با آشپزی مچ شدن و به هیچ وجه نقش صحنه ی زاید ندارن. حتی کسانی که به آشپزی علاقه ندارن با همین بهانه ی ساده از تک تک لحظات آشپزی در این انیمه لذت می برن!!!

3. کرکترپردازی رویایی؛
    که بدون شک عنصر اصلی موفقیت انیمه ست و این داستان خوب تا حد زیادی مدیون این کرکترهاست !!! کرکترهایی که جو رقابتی خیلی خوبی ایجاد کرده و در عین حال به ارتقای سطح مسابقات و شوکوگکی ها کمک شایانی می کنن. از ویژگی های برجسته ی شوکوگکی اینه که تعدد کرکتر در این انیمه به هیچ وجه یک نقطه ضعف محسوب نمی شه و برعکس، از نقاط قوت انیمه ست. درست بر عکس بسیاری از انیمه ها که با شلوغ شدن محیط ارتباط برقرار کردن با یه کرکتر ساده هم سخت تر می شه. در شوکوگکی هر کرکتر ویژگی منحصر به فردی داره که دلیل خاص بودن اون کرکتر رو توضیح می ده. یوکیهیرا پشت کاری عجیب داره، چیزی که یک کرکتر شونن بدون اون، کرکتر شونن نمی شه؛ ارینا نابغه ای ذاتی با غروری دوست داشتنیه؛ الیس شخصیتی مرموز و رقابت طلب داره؛ هایاما استاد ادویه جات و طعم دادن به غذاست که برای شخص عزیزش همه کار می کنه؛ مگومی گذشته ای دردناک رو پشت سر می ذاره و از هیچ تلاشی برای پیشرفت دریغ نمی کنه؛ و مثال های فراوان دیگه که همه و همه به یک نتیجه ختم می شن: کرکتر پردازی محشره ! به این ها کرکترهای ناشناخته ی جدید که فصل دوم وارد می شن و اعضای ناشناخته ی 10 نخبه رو هم اضافه کنید و دیگه چه شود !!!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>
    "کرکترهای انیمه در یک نگاه"

Ryou - Houjou - Hayama - Doujima - Hisako - Alice

Erina Nakiri
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

4. موسیقی یا آدرنالین؟
    در کنار داستانی خوب، صحنه های هیجان انگیز و مهم تر از همه اکشن مانند، یک موسیقی عالی بهترین گزینه ی روی میزه. آهنگ به خصوص برای شوکوگکی ها، آهنگ به خصوص برای کرکترهایی مثل ناکیری ارینا و از قبیل این موارد، از خوبی های موسیقی انیمه ست. بد نیست اشاره کنم اوپنینگ های انیمه هم در کنار موسیقی در سطح خوبی قرار داشتن.

5. اقتباسی مناسب؛
    علارغم این که شوکوگکی مانگای بسیار خوبی داره، اقتباس خوب هم فاکتور مهمیه و در این زمینه شوکوگکی بسیار عالی عمل کرده !!! البته تفاوت های جزئی بین انیمه و مانگا وجود داره که در ادامه به اون ها می پردازیم.

6. دوبلوری قوی و تاثیر گذار؛
    که از دیگر نکات مثبت انیمه ست. حضور دوبلورهایی با تجربه و کاربلد، در انتقال احساسات و حالات کرکترها به مخاطب به خوبی هرچه تمام تر کمک کرده. ناکیری ارینا، پدر و پسر یوکیهیرا و دوجیما گین نمونه ی خیلی خوبی از این موارد هستن.

7. کمدی، نه کم و نه زیاد؛
    کمدی انیمه در سطح قابل قبولی قرار داشت. در زمان مناسب برای شکستن یخ ها از کمدی استفاده می شد؛ در زمان مناسب کرکترها چیبی می شدن و زمانی که کمدی لازم نبود فضای انیمه به راحتی جدی می شد.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

داستان : از اونجایی که شوکوگکی انیمه ایه که در اون ماجراهای گذشته بسیار مهم هستن و دونستن اون ها برای درک و لذت هر چه بیشتر از داستان امری حیاتیه، پس دیدن دوباره ی فصل اول ضروریه، اما چون این کار امری بسیار وقت گیره، و همین طور امکان گنجوندن داستان به صورت کامل و جامع در این معرفی وجود نداره، داستان رو در مواردی کوتاه خلاصه کردم که خوندن اون ها به راحتی به شما کمک می کنه تا اتفاقات مهمی که در فصل اول گذشت رو مرور کنید. سعی بر این بوده که تمامی داستان پوشش داده بشه و نکته ی مهمی از قلم نیوفته. در نگاه اول کمی حوصله سر بر به نظر می رسه، اما با خوندن این موارد می تونید از صرف ساعت ها وقت برای دیدن انیمه راحت بشید!

{خطر اسپویل}

• صحنه ی اول؛ غذاخوری کوچک در یک محله و آشپزی پدر و پسر !
    • ماجرای خراب شدن غذاخوری توسط فردی ثروتمند برای ساخت رستوران؛ ختم به خیر شدن ماجرا با هنرنمایی سوما و با وجود از بین رفتن تمامی گوشت های موجود در غذاخوری !
    • ماجرای ورود سوما به توتسوکی؛ اولین چالش به وسیله ی ناکیری ارینا و قبول نشدن در امتحان ورودی !
    • ورود بحث برانگیز به توتسوکی و سخنرانی مراسم آغازین که باعث عصبانیت خیلی ها شد (نفر شماره 1 توتسوکی میشم) !
    • اولین کلاس رسمی؛ همگروه شدن با تادوکورو مگومی؛ عبور از چالش شاپل سنسی، فردی که هیچ وقت لبخند نزده، اون هم با وجود خراب شدن غذای سوما و مگومی توسط حسودان !
    • ورود به خوابگاه ستاره ی قطبی، خوابگاهی با دانش آموزان عجیب و بیشینه ای درخشان و قبول شدن در امتحان ورودی خوابگاه با استفاده از پس مونده ی غذاها !
    • آشنا شدن با 10 نخبه ی توتسوکی و و نفر هفتم، ایشیکی، در خوابگاه ستاره ی قطبی؛ تقابلی دوستانه بین سوما و ایشیکی و آشنایی با دوئل های خاص آشپزی در توتوسوکی موسوم به شوکوگکی !
    • باشگاه دون و اولین شوکوگکی سوما؛ شرط بندی روی رفتن از توتسوکی و پیوستن ایکومی، سلطان گوشت، به باشگاه دون و شکست ایکومی !
    • آغاز کمپ تمرینی آشپزی و آشنایی با فارغ التحصیلان توتسوکی در گذشته، علی الخصوص دوجیما گین، نفر اول 10 نخبه در گذشته !
    • اولین مرحله ی کمپ؛ تهیه ی غذا با استفاده از مواد موجود در طبیعت؛ عبور از سد آشپز هیناکو و اولین دیدار و کوری خوانی با برادران آلدینی !
    • مروری بر گذشته ی تاکومی آلدینی (کار در رستوران) و انگیزه ی بالای اون برای رقابت با سوما؛ طفره رفتن هیناکو از قضاوت بین یوکیهیرا و تاکومی آلدینی !
    • مرحله ی دوم کمپ؛ آماده کردن 50 ظرف غذا توسط هر نفر برای افراد باشگاه بدن سازی؛ سوما، اولین تمام کننده ی این مرحله از کمپ !
    • مرحله ی بعدی کمپ، چالش آشپزی برای آشپز شینومیا؛ آماده کردن غذایی مشابه با یکی از غذاهای پخته شده توسط شینومیا و اولویت دادن به کار انفرادی؛ قبول شدن سوما و مردود شدن مگومی؛ دعوت سوما از شینومیا برای شوکوگکی در ازای اخراج شدن از مدرسه در صورت باخت !
    • آغاز شوکوگکی با داوری نخبه های قدیم و اعلام سوما به عنوان دستیار تادوکورو؛ مساوی شدن شوکوگکی به طرزی معجزه آسا و نجات مگومی !
    • آغاز مرحله ی پایانی کمپ؛ آماده کردن بیش از 200 ظرف صبحانه برای مهمان های توتسوکی در مدت 2 ساعت؛ مشکل بزرگ سوما و عدم آگاهی از شیوه ی انتخاب غذای مناسب؛ بازگشت معجزه آسای اون در 30 دقیقه ی پایانی؛ اولین حضور ناکیری الیس و خدمتکارش ریو !
    • آشکار شدن حقیقت و بازگشت جوئیچیرو به توتسوکی و ستاره ی قطبی؛ دوئل دوباره بین پدر و پسر !
    • بازگشت سوما به غذافروشی خانوادگی و رقابت با مغازه ی معروف کاراآگه فروشی با کمک ایکومی و کسبه ی محله !
    • آشنایی با نفر نهم از 10 نخبه، ایزان اتسویا، معروف به کیمیاگر؛ کاندید شدن سوما به برای مسابقات منتخب پاییز به همراهی مگومی، ارینا، الیس و کرکترهای جدید؛ آشنایی با هایاما، استاد ادویه ها و عطر و بو و هوجو، دختری با استعداد که از پسر ها متنفره !
    • آغاز مسابقات منتخب پاییز و مشخص شدن قوانین مسابقه؛ ظرف اصلی کاری، 3 ساعت وقت و صعود تنها 8 نفر از بین 60 شرکت کننده به مرحله ی بعد در دو گروه A و B !
    • صعود ناکیری الیس (95)، هیساکو (92)، تاکومی (90) و مگومی (88) از گروه B به ترتیب رتبه !
    • صعود هایاما (94)، ریو (93)، یوکیهیرا (93)، ماروئی (88) از گروه A به ترتیب رتبه !

فصل اول در اوج هیجان تموم شد و دوست دارم بگم بی صبرانه منتظر فصل دوم و مسابقات اصلی هستم ! غافل گیری های زیادی داشتیم که بارها و بارها نشون دهنده ی امری خلاف عادت بودن و همچنین سازندگان به خوبی نشون دادن به روند کنونی بسیاری از شونن ها وفادار نیستن؛ چرا که تنها مسئله ی مهم از دیدگاه اون ها فقط پول نیست و برای مخاطب خودشون ارزش قائل هستن ! از نکات منفی انیمه، که البته فقط به اعتقاد عده ای نکته ی منفی محسوب می شه، دگرگون شدن حالات کرکترها موقع غذا خوردنه!!! وجود صحنه های ایچی در جای جای انیمه و به خصوص اپیزودهای آغازین عده ی زیادی رو اذیت کرده و چه بسا باعث شده قید دیدن ادامه ی انیمه رو بزنن. غافل از این که در ادامه و پس از 8-9 اپیزود ایچی به مقدار قابل توجهی افت می کنه و تمرکز اصلی انیمه معطوف داستان، هیجان و کرکترپردازی فوق العاده می شه. این جاست که فرق یک انیمه ی معمولی با یک انیمه ی شاهکار معلوم می شه! اگر شوکوگکی انیمه ای معمولی بود که هدف از ساختش فقط و فقط پول در آوردن بود، مسلما به همین رویه ادامه می داد و حتی ایچی رو بیشتر می کرد!!! اما این اتفاق نیفتاد و سازندگان یک بار دیگه نشون دادن فقط به دنبال پول نیستن و ارائه ی کاری ارزشمند براشون در اولویت قرار داره. یکی از مواردی که بسیار زیاد از شوکوگکی به دلم می شینه و بهم اجازه می ده اون رو انیمه ای شاهکار خطاب کنم، همین بی ارزش شمردن ایچی در ادامه و رعایت تعادله. یادمه فصل اول مدام این سوال رو از خودم می پرسیدم که حال کردن با غذا تا یه حدی خوبه و بعد از اون دیگه تکراری می شه و کنجکاو بودم تا ببینم در ادامه این روند چه تغییری می کنه که خوشبختانه به نتیجه ای مطلوب رسیدم و این نتیجه چیزی جز ارزش و اعتبار بیشتر برای انیمه نزد من نبود. نکته ی نوید بخش برای طرفداران اینه که با توجه به مانگا، فصل دوم همانند اپیزودهای 8-9 به بعدِ فصل اول، همین روند تعادلی رو طی خواهد کرد و پرداخت به ایچی پیشرفت قابل توجهی نخواهد داشت.

یکی از دلایل موفقیت شوکوگکی مسلما اقتباس خیلی خوب از مانگا بوده. فصل اول حدود 60 چپتر رو ساپورت کرده که با توجه به تعداد اپیزودهای انیمه، بسیار خوب و ایده آله. همون طور که قبلا هم گفتم هیجان خوب در موفقیت انیمه تاثیر بسزایی داشته و نکته ای که اینجا باید اضافه کنم اینه که انیمه هیجان خوبش رو به شدت مدیون مانگاست. هیجان در مانگا حرف اول رو می زنه و حتی یکی دو لول بالاتر از انیمه قرار داره که از این حیث، نمره ی منفی ای برای اقتباس انیمه محسوب می شه. البته اگر خیلی سخت گیرانه قضاوت کنیم، چون هیجان انیمه واقعا خوب بود !!! نکته ی بعدی که از نکات مثبت اقتباس محسوب می شه وجود صحبت ها و توضیحات فراوان در مورد غذاها از زبان کرکترها در مانگاست که انیمه در مقایسه با مانگا تا حدی این صحبت ها رو کوتاه تر کرده. مسلما صحبت بیش از حد در این باره برای کسانی که اطلاعات زیادی در این مورد ندارن جالب نیست و ممکنه خسته کننده بشه، و از این حیث، باید انیمه رو تحسین کرد. از این نکات که بگذریم، همون طور که گفتم به صورت کلی اقتباس بسیار خوب و عالی بوده. شوکوگکی ها به خوبی هرچه تمام تر از مانگا اقتباس شدن و لازم به گفتن نیست که در انتقال اون هیجان از مانگا به انیمه (حتی اگه میزان کمتری باشه) بسیار خوب عمل کردن، داستان بدون اندکی افت و حذف نکته ای مهم روایت شده و تنها چیزی در حدود 25-30 صفحه ی مانگا انیمه نشده. چیزی که این روزها به راحتی دیده نمی شه. بعضی ها دنبال چپوندن 10 چپتر باهم در یک اپیزود هستن و بعضی ها بر عکس ! باید به این اقتباس خوب شوکوگکی آفرین گفت !!!

از هر چه بگوییم، سخن فصل دوم خوش تر است !!! بذارید برای بار دوم این سوال رو بپرسم: از کجا شروع کنم؟ از داستان فوق العاده ای که پیش روست، یا تغییر و تحولات mind-blowing در فصل دوم؟ داستان در فصل دوم پیشرفت بسیار زیادی خواهد داشت، به طوری که من از همین الان با خیال راحت می تونم بگم شوکوگکی بهترین انیمه ی تابستون خواهد شد. نه دی گری منِ 13 اپیزوده، نه برسرکِ با CGI و نه اورنج، هیچ کدوم به پای فصل دوم شوکوگکی نخواهند رسید. هیجان در فصل دوم فوق العاده خواهد بود. مسابقات و رقابت ها به جاهای حساسی می رسه، شوکوگکی های دیوانه کننده خواهیم دید و در کنار این ها از بسیاری از ناگفته ها پرده برداری خواهد شد. کرکترهای تاثیر گذاری به داستان اضافه خواهند شد که در راس همه ی اون ها، مسلما اعضای دیده نشده ی نخبه های توتسوکی قرار دارن. همچنین از روابط گفته نشده ی بین کرکترها که مسلما تاثیر بسزایی در پیشرفت داستان دارن صحبت خواهد شد. همون طور که تا حالا حدس زدید و با دیدن چند صحنه ی کوتاه در انیمه هم می شه فهمید، ناکیری ارینا جوئیچیرو رو می شناسه، و به شخصه خیلی منتظر بودم تا در فصل اول چیزی در این باره گفته بشه که گفته نشد و حسابی تو کف موندم ! با بررسی تمامی این نکات به راحتی متوجه می شیم فصل دوم موقعیت های مناسبی برای کلیف هنگرهای دیوانه کننده داره و می تونه به خوبی آدمُ تو کف بذاره ! به عنوان مثال اگه تریلر منتشر شده از انیمه رو ببینید، در آخرین لحظات تریلر، با این جمله روبرو می شید: " آشپزی رو بی خیال می شم" که توسط سوما گفته می شه !!!!!!!!

نکته ی خیلی مهم در مورد فصل دوم تعداد اپیزود هاست که هنوز مشخص نشده. تمامی مواردی که بالاتر گفتم رو مطمئنا در فصل دوم خواهیم دید به جز یه سری، مثل روابط معلوم نشده بین کرکترها که احتمالا به تعداد اپیزودهای انیمه بستگی خواهد داشت. چون مرحله ی اصلی مسابقات منتخب پاییز داستان بسیار درازی داره و یکی از طولانی ترین آرک های مانگا محسوب می شه! با توجه به شرایط، 24 اپیزود انتخاب خیلی مناسبی می تونه باشه و با شناختی که از JC، استودیوی انیمه، داریم مسئله ی دور از انتظاری نیست. بدون شک شوکوگکی یکی از بهترین کارهای استودیوی مطرح JC ـه و همین طور آغازکننده ی عصر طلایی این استودیو که شامل کارهایی مثل Prison School می شه!! سال گذشته JC با همین دو کار به عنوان یکی از بهترین استودیو های فصل انتخاب شد. از نظر آمار و ارقام، JC در سال جدید به قدرتمندی 2015 عمل نکرده. حرف و حدیث های زیادی پشت سر استودیو زده شد تا اینکه با یکی از شاهکارهای خودشون برگشتن تا جواب این حرف ها رو بدن و امسال رو هم رویایی سپری کنن. اقتباس فصل اول انیمه به قدری خوب و با دقت انجام شد که به هیچ عنوان لازم نیست نگران فصل دوم باشیم و فقط کافیه بشینیم و کیفشُ ببریم !!!

در پایان، هر چه قدر هم که فکر می کنم باز هم نیازی به جمع بندی نمی بینم ! کسانی که فصل اول رو دیدن به خوبی می دونن با چه انیمه ای طرف هستن و کسانی که انیمه رو ندیدن بهتره هر چه زودتر ببینن، چون پیشمون نمی شن. عوامل و استودیو تغییری نکردن و فقط داستانه که تفاوت رو بین فصل اول و دوم رقم می زنه. و وقتی این داستان، یکی از بهترین آرک های مانگا باشه، مشخصه که فصل دوم چی می شه !

« دوبلورها و کاراکترهای اصلی انیمه»

2. amir082 (12-30-2016), Anime Khor (07-04-2016), ck123q (08-07-2016), darhash (08-29-2016), davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-02-2016), Dexter 171 (07-06-2016), Faker (07-11-2016), farzad_angel (09-19-2016), Feitan (06-27-2016), haana (07-05-2016), hossein0063 (07-31-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-03-2016), Kaiki Deishu (07-03-2016), Kyou-Kai (07-04-2016), lord of chaos (08-25-2016), madara1 (06-26-2016), p425 (07-06-2016), pedish (07-04-2016), Refined (08-29-2016), rezaarena (12-23-2017), S!NNER (06-27-2016), Sargeras (07-06-2016), shahinesefid (07-28-2016), Shinon (09-09-2016), SKIPPER (07-03-2016), Thomas (07-06-2016), هانکوک (07-04-2016)

شیروهیگه دنیای انیمه
    The King of Heroes

تشکر از دیگران
    18,893
    مجموع تشکرها
    30,892

پیش فرض پاسخ : Shokugeki no Souma: Ni no Sara

قسمت اول

از دلتنگی ها و انتظاری که از اومدن فصل دوم این انیمه خوش رنگ و لعاب و خوشمزه داشتم میگذرم و به اولین قسمت از فصل دوم شوکوگکی میرسم...

- قبل از بحث روایت این قسمت ، ابتدا به ساکن باید از موسیقی متن بجا و خوبی که در طول این قسمت بکار گرفته شد ، نام برد و اینکه بگم عاملی موثر در افزایش و کاهش سطح هیجان مسابقه آشپزی سوما و الیس و ری-اکشن های داوران محترم و زنده دل شوکوگکی بوده ، اشتباهی نکردیم چون الحق و الانصاف مثل فصل اول گل کاشتن... در بحث گرافیک و رنگ و فضایی که غذاها داشت ، همین یک قسمتی حفظ و رشد کیفیت بصری اثر رو تایید کرد و از این جانب هم مسئله ای نبود..

و اما بعد..
    پیرامون روایت و اسکریپتی که برای این قسمت قائل شده بودن ، بدلیل سیزده قسمتی بودن انیمه ، شاهد خوردن پیش زمینه های شروع مسابقه سوما-الیس بویم و با اقل مقدمه چینی و ایجاد یک حس و جو هیجانی و آدرنالینی قبل از مسابقه وارد مسابقه حساس و بسیار مهم سوما و الیس شدیم.. اینکه این انیمه سیزده قسمتی شد بدترین ضربه به لوح پیرنگ داستان بود جاییکه داستان میتونست با پرداختن بهتر و توسعه قوی تر شخصیتی الیس و برخورد خودبرتر گونه ش با سوما ، هم گرم بودن میدان مسابقه و حساسیت خاص و ابتداییش رو برای بینندگانش بیش از پیش پررنگ تر کنه و هم سبب افزایش تعداد طرفداران الیس بشه.
    به سراغ الیس بریم ، نوه سندائمون بزرگ که با وجود خلاقیت و استعداد نابش همواره زیر سایه بزرگ و توده ی غالب ارینا بوده. اگر دقت کرده باشید همونطور که خود الیس گفت اینقدر زحمت کشیدنش فقط و فقط برای اثبات خودش بوده و بس یعنی میخواسته با شکست دادن ارینا و خودی نشون دادن خودش این حس رو به اطرافیانش منتقل کنه که " ما هم هستیم و میتونیم بهتر از این پدیده نابغه باشیم"و همین که شد فکر و ذکر همیشگی ش باعث شد که اون احساسی بودن ساختن یک غذا رو فراموش کنه و این مطلب به گوشه ای از ذهنش منتقل بشه. "منزوی کردن حس و عشق به آشپزی و روی اوردن به کلام صریح علم آشپزی" بزرگترین اشتباه یک سرآشپز نابغه ست که اگه با شخص نابغه و دیوونه آشپزی مثل سوما رودررو بشه ، همین علم میشه پاشنه آشیلش و والسلام.همینطور قبل از اینکه به سراغ ابنتو سوما بره و از قبل از شروع مسابقه همواره نگاه و نظر الیس اشباع شده از غرور و مطلق بودن بوده و اون حس آرامش کاذبی که داشته عامل دیگری بوده که زمین زدش.

نکته آخری که سبا از هرگونه هیجانات و اتمسفر غالبی که بر دید بیننده حاکم میشد، میشه بهش اشاره کرد "ایجاد زمینه سوپرایز و حیران با پیوست آشپزی" هست.
    از موفق ترین عوامل پیروزی این اثر ، اینه که علاوه بر "بمباران اطلاعاتی" ، دست از سوپرایز کردنم برنمیداره و این سوپرایز هم در قالب دنیای آشپزیه نه چرت و پرت که من به خودی خود ابتکاری بی مانند میبینم که قابل احترام و کف زدن هست..

در پایان...
    لذت بردم
    ویرایش توسط joopen23 : 07-04-2016 در ساعت 12:31AM

Click here to enlarge

4. davoudian (07-04-2016), Dexter 171 (07-05-2016), haana (07-05-2016), hossein0063 (07-31-2016), ice girl (07-05-2016), Kyou-Kai (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), mahdi7 (07-04-2016), p425 (07-06-2016), Sir Sonic (07-04-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-04-2016)

The Great General
    of Bandits Army

تشکر از دیگران
    14,744
    مجموع تشکرها
    41,383

13 قسمتی بودن مانگاهای بلند دردسری اند ها

Shokugeki no Souma
    Ni no sora
    Ep-1

موقع دیدنش میخواستم زمین رو گاز بزنم تف کنم تو لپ تاپم
    خلاصه کنم...
    کمپوتی بود از هر آن چه در مانگا میشد خونده بشه

یعنی قشنگ زد تمام مقدّمه چینی هایی که مانگا قبل از شروع مسابقات و درگیری بین آلیس و سوما چیده بود رو برد زیر بولدوزر
    گنده ترینش همین رقیب اوّل بودن آلیس مثابل سوما بود... اون صحنه ای که ایشیکی به سوما تو اتاق میگه حریف بعدیت اینه...دو سه چپتر معطّل میمونیم تا بفهمیم رقیب سوما کیه...بعد معلوم میشد آلیس بوده...حالا میگیم ملّت حوصله نداشتن...ایده الهام گرفتن از آب نبات ها یه سری داستان مفصّل داشت که به دو تا فلش بک دو دقیقه ای ختم شد

خدایی دنبال چی بودید وقتی اسپویلر رو باز میکردید؟

فصل اوّل وقتی سونزائمون به عنوان بیننده دور اوّل مسابقات مشخّص شد کلّی جو روش دادن!
    تو راند دوّم رسماً میاد قاطی داور ها از بس مهمه قضیه بعد هیچ بنی بشری بهش اشاره هم نمی کنه (اینا رو میگم چون تو مانگا هم چند تا پنل روش جو دادن)

و دوباره بخوام جمع بندی کنم باید بگم مسابقه بین آلیس و سوما به طور معمول باید دو قسمت طول می کشید!! صرف نظر از این که تمام پیش زمینه های مسابقه رو کات کرده بودن خود مسابقه هم عین برق پیش میرفت! واسه من خوندن مانگا بیشتر طول میکشید در هر صورت مسابقه کوروکیبا و مگومی از این بازیا نداره گمونم دیدن اون تو انیمه بیشتر کیف بده...بازی اوّل که بد زد تو ذوقم

خب نفوس بد زدن بسّه(هر چند اگه با این وضعیّت پیش بریم باید فاتحه ی چند تا مسابقه ی دیگه که کلّاً پیش زمینه هاش خفن می کنند کار رو هم بزنیم)
    از لحاظ بصری و موسیقی خدایی تک ـه فصل دوئه شوکوگکی!!! از فصل قبل هم به وضوح مخصوصاً تو انیمیشن بهتر شده
    غذاها هم لعنتی عین چی خوش رنگ اند و یکی از دو عاملی اند که باعث میشه بعد از مانگا بیام سراغ انیمه... افکت ها و دوبلورها و موسیقی انصافاً چیزی کم نداشتند!!
    طرّاحی ها هم عالی بود!! و خلاصه تو زمینه فنّی بعد از آشغال برسرک این یکی خیلی چشم نواز بود...به خاطر همینم که شده تا تهشو میبینم...
    13 قسمتی شدنش هم باعث میشه دراپ کردنش سخت تر شه(فوقش سیزده قسمته دیگه )
    اوپنینگ هم عالی بود...گرچه
    خیلی خوشگل فینالیست های تورنمنت رو لو میده(البته تو پوستر هم همین کار رو کرد

پ.ن: دلم به حال مترجم و ساب نویس های این یه کار میسوزه...انصافاً کار سختیه ترجمه اش. یه بار میخواستم ترجمه یکی از اصطلاحاتشو در بیارم ،بدون این که بفهمم دیدم نیم ساعت تو صفحه ی "آشپزی ژاپنی" ویکیپدیا دارم میچرخم و هنوزم ترجمه ی عین آدمشو پیدا نکردم
    داوره تو انیمه داره نیم ساعت میکه "اومامی" بعد خود سابر انگلیسی هم نوشته "Umami" بعد من نمیدونم اومامی چیه و نکته ی جالب این جاست که اومامی کلید اصلی این مسابقه است!!خدایی یکی اگه با آشپزی ژاپنی سنخیتی داره بیاد اینا رو توضیح بده...من هیچی نمی فهمم
    Click here to enlarge

6. Anime Khor (07-04-2016), davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), Dexter 171 (07-05-2016), Feitan (07-04-2016), haana (07-05-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), Kyou-Kai (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), mahdi7 (07-04-2016), ojts (07-04-2016), p425 (07-06-2016), sickkmind (07-04-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-04-2016)

BYE
    تشکر از دیگران
    13,599
    مجموع تشکرها
    38,790

نقل قول نوشته اصلی توسط Sir Sonic نمایش پست ها
    13 قسمتی بودن مانگاهای بلند دردسری اند ها

Shokugeki no Souma
    Ni no sora
    Ep-1

موقع دیدنش میخواستم زمین رو گاز بزنم تف کنم تو لپ تاپم
    خلاصه کنم...
    کمپوتی بود از هر آن چه در مانگا میشد خونده بشه

یعنی قشنگ زد تمام مقدّمه چینی هایی که مانگا قبل از شروع مسابقات و درگیری بین آلیس و سوما چیده بود رو برد زیر بولدوزر
    گنده ترینش همین رقیب اوّل بودن آلیس مثابل سوما بود... اون صحنه ای که ایشیکی به سوما تو اتاق میگه حریف بعدیت اینه...دو سه چپتر معطّل میمونیم تا بفهمیم رقیب سوما کیه...بعد معلوم میشد آلیس بوده...حالا میگیم ملّت حوصله نداشتن...ایده الهام گرفتن از آب نبات ها یه سری داستان مفصّل داشت که به دو تا فلش بک دو دقیقه ای ختم شد

خدایی دنبال چی بودید وقتی اسپویلر رو باز میکردید؟

فصل اوّل وقتی سونزائمون به عنوان بیننده دور اوّل مسابقات مشخّص شد کلّی جو روش دادن!
    تو راند دوّم رسماً میاد قاطی داور ها از بس مهمه قضیه بعد هیچ بنی بشری بهش اشاره هم نمی کنه (اینا رو میگم چون تو مانگا هم چند تا پنل روش جو دادن)

و دوباره بخوام جمع بندی کنم باید بگم مسابقه بین آلیس و سوما به طور معمول باید دو قسمت طول می کشید!! صرف نظر از این که تمام پیش زمینه های مسابقه رو کات کرده بودن خود مسابقه هم عین برق پیش میرفت! واسه من خوندن مانگا بیشتر طول میکشید در هر صورت مسابقه کوروکیبا و مگومی از این بازیا نداره گمونم دیدن اون تو انیمه بیشتر کیف بده...بازی اوّل که بد زد تو ذوقم

خب نفوس بد زدن بسّه(هر چند اگه با این وضعیّت پیش بریم باید فاتحه ی چند تا مسابقه ی دیگه که کلّاً پیش زمینه هاش خفن می کنند کار رو هم بزنیم)
    از لحاظ بصری و موسیقی خدایی تک ـه فصل دوئه شوکوگکی!!! از فصل قبل هم به وضوح مخصوصاً تو انیمیشن بهتر شده
    غذاها هم لعنتی عین چی خوش رنگ اند و یکی از دو عاملی اند که باعث میشه بعد از مانگا بیام سراغ انیمه... افکت ها و دوبلورها و موسیقی انصافاً چیزی کم نداشتند!!
    طرّاحی ها هم عالی بود!! و خلاصه تو زمینه فنّی بعد از آشغال برسرک این یکی خیلی چشم نواز بود...به خاطر همینم که شده تا تهشو میبینم...
    13 قسمتی شدنش هم باعث میشه دراپ کردنش سخت تر شه(فوقش سیزده قسمته دیگه )
    اوپنینگ هم عالی بود...گرچه
    خیلی خوشگل فینالیست های تورنمنت رو لو میده(البته تو پوستر هم همین کار رو کرد

پ.ن: دلم به حال مترجم و ساب نویس های این یه کار میسوزه...انصافاً کار سختیه ترجمه اش. یه بار میخواستم ترجمه یکی از اصطلاحاتشو در بیارم ،بدون این که بفهمم دیدم نیم ساعت تو صفحه ی "آشپزی ژاپنی" ویکیپدیا دارم میچرخم و هنوزم ترجمه ی عین آدمشو پیدا نکردم
    داوره تو انیمه داره نیم ساعت میکه "اومامی" بعد خود سابر انگلیسی هم نوشته "Umami" بعد من نمیدونم اومامی چیه و نکته ی جالب این جاست که اومامی کلید اصلی این مسابقه است!!خدایی یکی اگه با آشپزی ژاپنی سنخیتی داره بیاد اینا رو توضیح بده...من هیچی نمی فهمم
    در آشپزی تمام دنیا چند مزه اصلی داریم:تندی، شوری، شیرینی،ترشی
    در آشپزی ژاپنی یک مزه اصلی داریم به اسم اومامی که یه چیزی بین ترش و شیرین و شیرینی ـه (یعنی یه مقداری ترش هست ولی شیرینیش بیشتر ـه) تا حالا زیاد توی این انیمه از اومامی استفاده شده ولی برای راحتتر شدن خودم و قابل فهم کردن انیمه به جاش از "مزه" استفاده کردم ولی از این به بعد از اومامی استفاده میشه چون توضیح داده شد چی ـه!

8. davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), Dexter 171 (07-05-2016), hooshm (07-04-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), mahdi7 (07-04-2016), milan (07-04-2016), ojts (07-04-2016), p425 (07-06-2016), pedish (07-04-2016), Refined (08-17-2016), Sarrow (07-04-2016), Sir Sonic (07-04-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-04-2016)

تشکر از دیگران
    14,450
    مجموع تشکرها
    3,241

همون موقع که فهمیدم کار 13 قسمتیه بدجوری خورد تو ذوقم ، حدس میزدم که می خوان تند پیش برن ، نه انیمه ای خوبه که 25 قسمت کش بده داستان رو و نه انیمه ایی که حداقل 25 قسمت زیبا رو تو 13 قسمت بچپونه ، هر دو جورش بده

الان نصف هیجان مسابقات به پیش زمینه ها و برخورد های قبل از اونه ، واقعا بدجوری حالگیریه ، واقعا حیفه اونم برای این انیمه ، هر چقدر هم حرف بزنم نمیتونم ناراحتیمو بیان کنم فقط حیف و حیف
    Click here to enlarge" border="0" />

10. davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), Feitan (07-04-2016), haana (07-05-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), mahdi7 (07-04-2016), ojts (07-04-2016), p425 (07-06-2016), pedish (07-04-2016), هانکوک (07-04-2016)

The Great General
    of Bandits Army

تشکر از دیگران
    14,744
    مجموع تشکرها
    41,383

نقل قول نوشته اصلی توسط faceless نمایش پست ها
    در آشپزی تمام دنیا چند مزه اصلی داریم:تندی، شوری، شیرینی،ترشی
    در آشپزی ژاپنی یک مزه اصلی داریم به اسم اومامی که یه چیزی بین ترش و شیرین و شیرینی ـه (یعنی یه مقداری ترش هست ولی شیرینیش بیشتر ـه) تا حالا زیاد توی این انیمه از اومامی استفاده شده ولی برای راحتتر شدن خودم و قابل فهم کردن انیمه به جاش از "مزه" استفاده کردم ولی از این به بعد از اومامی استفاده میشه چون توضیح داده شد چی ـه!
    آآ پس اومامی اینه...
    تو ساب انگلیسی اشاره ای نکرده بود...
    دستت درد نکنه علیرضا... اگه سوالی بود میتونم همین تاپیک بپرسم؟
    Click here to enlarge

12. davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), faceless (07-04-2016), Feitan (07-04-2016), haana (07-05-2016), hooshm (07-04-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), ojts (07-04-2016), p425 (07-06-2016), pedish (07-04-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-04-2016)

Ippo Makunouchi
    آب هست ولی کم است

زیر گنبد کبود دست راست زیر سایه ی بید مجنون
    تشکر از دیگران
    15,650
    مجموع تشکرها
    30,894

تنها انیمه ای که انتظارش رو میکشیدم
    یکم ریتم فصل دوم تند بود .اصلا انتظارش رو نداشتم یکی از شخصیت هایی که دوستش داشتم با یه بنتو بره کنار ،تو قسمت بعد هم ممکنه دختر خوبمون حذف بشه .آخه چرا ؟مگه کسی دنبالشون کرده که انقدر عجله میکنن؟یکم احساس میکنم نسبت به فصل اول هیجان کمتری داره.امیدوارم بهتر بشه
    یه مرد وقتی نمیتونه یه هنرمند باشه ،یه منتقد میشه (birdman 2014)

Click here to enlarge

14. davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), haana (07-05-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), mahdi7 (07-04-2016), ojts (07-04-2016), p425 (07-06-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-06-2016)

تشکر از دیگران
    331
    مجموع تشکرها
    3,045

خیلی ریتم تند بود یهو رفتن سر دور دوم! تو مانگا هم همینطوریه؟ انگار بجای داستان سیزده قسمت دوئل قراره ببینیم.

16. davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), ojts (07-04-2016), p425 (07-06-2016), pedish (07-04-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-06-2016)

کاربر فعال
    تشکر از دیگران
    8,225
    مجموع تشکرها
    20,457

منم با دوستان موافقم، روند انیمه زیادی سریع بود! و این تازه مسابقه ی شخصیت اصلی بود که باید پُر پر و پیمون باشه!
    خود آشپزی کردنشون که نهایت 1 دیقه نمایش نداشت با اینکه واکنش ها جالبن گاهی اوقات، ولی آشپزی کردنشون جذاب تره کاش از اون کم و به آشپزی اضافه میشد وقت

جدای از اینا، یکی از کله گنده های انیمه به این زودی تو دور اول حذف شد! شخصا فکر نمیکردم بخوره به سوما و به این زودی حذف بشه
    ببینیم بقیه ی مسابقات چطور پیش میرن! اوضاع جالب شد

راستی مانگای شوکوگکی ترجمه میشه؟ میشه بگید وقایع قسمت اول، از چه چپتری شروع میشه؟(با همه مقدمات و مخلفاتش کلا فصل اول کجا تموم میشه؟ )
    Click here to enlarge
    Click here to enlarge

18. davoudian (07-04-2016), Defunctus (07-04-2016), hossein0063 (07-04-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), p425 (07-06-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-06-2016)

کاربر فعال بخش انیمه
    تشکر از دیگران
    8,024
    مجموع تشکرها
    2,439

Episode 01

بالاخره انیمه ی خوشمزه(؟!)ی تابستون هم شروع شد،چه شروعی هم داشت!
    وقایع خیلی سریع جلو رفتن،انتظار داشتم اولش یکم ملایم تر با یکم مرور از فصل اول شروع بشه،یا برای مسابقه،اونم با ناکیری آلیس!،یکم بیشتر روی آشپزی سوما و آلیس توی زمان مسابقه مانور داده بشه.و اصلاً خارج از اینا،مسابقه ی سوما با آلیس باید انقدر راحت جلو میرفت؟شدیداً نیاز به پیش زمینه و جو بیشتر برای همچین مسابقه ی بزرگ و خفنی داشت(مثلاً آلیس یکی از رقبای اصلی سوما حساب میشد و جزو غول های آخر بود!)،به نظرم بیشترین چیزی که به این قسمت ضربه زد همین بود.به غیر از این چیز دیگه ای که من خیلی دوست داشتم بیشتر بهش بپردازن حضور مدیر توی مسابقه(اونم به عنوان داور!)بود،چیزی که من از مدیر از فصل اول یادم بود یه شخصیت با جذبه و مخوف(!) و باحال بود و انتظار نداشتم انقدر راحت بیان به عنوان داور مسابقه بذارنش.البته باز جای شکرش باقیه که زیاد توی واکنش های داور های دیگه موقع خوردن غذا ها باهاشون همراه نشد و همین قسمت اول ابهتش داغون نشد!
    به نظر میرسه 13 قسمتی بودن این فصل انیمه میتونه کار دستش بده و با دیدن سرعت زیاد داستان توی همین یه قسمت میترسم که بخوان کار Shokugeki no Souma رو توی همین فصل تموم کنن.(هرچند هنوزم بعیده)

خارج از این موضوع سرعت،بقیه چیز های انیمه مثل فصل اول سر جاشون بودن.طراحی ها و گرافیک خیلی خوب بودن و نسبت به فصل قبل هم پیشرفت خوبی داشتن.موسیقی متن هم همینطور بود و طبق معمول خیلی خوب با انیمه همراه میشد و بعضی جا ها هیجانش رو بالاتر هم میبرد.
    در مجموع قسمت اول خوبی بود،درسته سرعتش یکم(یا حتی بیشتر) ناامید کننده بود ولی بازم انقدر خوب جلو رفت که نتونم بگم "قسمت خوبی نبود".
    قسمت بعدی هم از همین الان به خاطر مسابقه و حضور بیشتر مگومی(یکی از شخصیت های مورد علاقم)برای من ویژه حساب میشه.امیدوارم ببره و بالا بیاد تا در آینده هم بیشتر ببینمش.

+ چند شات دیگه از این قسمت:

این پیرمرده خیلی باحال بود

مرسی

20. davoudian (07-04-2016), Dexter 171 (07-05-2016), haana (07-05-2016), hossein0063 (07-31-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-04-2016), madara1 (07-04-2016), p425 (07-06-2016), SKIPPER (07-04-2016), هانکوک (07-06-2016)

صفحه 1 از 4 123 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)