صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345
نمایش نتایج: از 41 به 41 از 41

موضوع: Orange

مدیر دنیای انیمه
    تشکر از دیگران
    28,764
    مجموع تشکرها
    54,355

D04 Orange

Orange
    Orange

[ بذارید همین اول کاری یه چیزی بگم. معرفی پیش روی شما به دو بخش عمده تقسیم می شه. بخش اول شامل خلاصه ی داستان، اطلاعات و نظر شخصی بنده ست و بخش دوم به صورت کامل و مو به مو به معرفی عوامل انیمه می پردازه. همچنین سعی کردم داستان انیمه رو به صورت کامل بیان کنم تا با همه چیز از جمله کرکترها به خوبی آشنا بشیم؛ پس اگه دیدید قسمتی از اون بود و نبودش فرقی نمی کنه، تنها دلیل بودنش همینه!!! ]

توضیحات و نظر شخصی : مطمئناً همه در جریان تابستون و هایپ بزرگ اون هستید. دی گری من، برسرک و شوکوگکی بدون شک از بهترین کارهایی هستن که این تابستون به خودش می بینه. اما هیچ کدوم این کارها قرار نیست ایده ی جدیدی تحویل ما بدن. همه ی اون ها فصول جدیدی هستن که ادامه دهنده یا کامل کننده ی فصول قبلی خود هستند و ما به خوبی با محیط و فضای اون ها آشنا هستیم. به نظر شما یک فصل انیمه ایِ خوب برای موندگار شدن به چه چیزی نیاز داره؟ آیا همین دنباله ها به تنهایی کافی هستن؟ خب در حقیقت پاسخ این سوال هم می تونه بله باشه و هم نه. اما مطمئنم شما هم با من موافقید که وجود یک انیمه ی اختصاصی در خاطره انگیزتر کردن یک فصل نقش به سزایی ایفا می کنه. انیمه ای که در اون فصل تازه شروع به پخش کنه، ادامه ی یک عنوان قبلی نباشه و بدونیم که قراره یه کار خاص بشه. انیمه ای که هر چه بیشتر در مورد اون اطلاعات کسب کنیم، بیشتر مجذوب اون بشیم. اورنج قراره در تابستون 2016 نقش چنین انیمه ای رو ایفا کنه.

داستان: در روزی از روز ها، ناهو که یک دختر مدرسه ای معمولی ـه نامه ای بسیار عجیب دریافت می کنه اما به علت عجله ی زیاد برای رفتن به مدرسه نامه رو می ذاره تا وقتی دیگه بخونه. ناهو دانش آموزی خوب و منظمه و معمولا دیر نمی کنه. از قضا این روز، روز شروع سال تحصیلی جدید بوده و ناهو برای اولین بار در تمام طول زندگیش دیرش شده. لابد الان با خودتون می گید قراره با کلیشه ی: "یه دانش آموز خوب، یه کار خارج از عادت کرده و قراره بخاطرش تنبیه بشه و همین خودش شروع کننده ی داستانی ـه که می دونیم تهش چی می شه." روبرو بشیم اما اصلا اینطور نیست. در واقع ماجرای اصلی اصلا این نیست. تا اینجا فقط یه تاکید نه چندان مهم روی زندگی کرکتر اصلی انیمه داشتیم تا فقط با شخصیت اون بیشتر آشنا بشیم. در کلاس درس در حالی که ناهو و سایر دانش آموزها در جای خودشون نشستن معلم برای 2 الی 3 دقیقه کلاس رو ترک می کنه و احتمالا می تونید دلیل این کار رو حدس بزنید. وقتی معلمی در روز اول سال تحصیلی قبل از هرکاری کلاس رو ترک می کنه معمولا برای چه کاریه؟ درسته، دانش آموز جدید. در همین فرصت ناهو نامه رو باز می کنه تا نگاهی به اون بندازه. روی پاکت نامه در کمال ناباوری اسم خود ناهو نوشته شده. "یعنی چی؟" ، "مگه می شه من به خودم نامه بدم؟" ، "حتما یکی سر کارم گذاشته." و این جمله ها ذهن ناهو رو مشغول کرده بودن تا این که نامه باز می شه. "سلام ناهوی گذشته.. حالت چه طوره؟ من خود تو هستم که دارم این نامه رو از 10 سال بعد برات می فرستم." حالا فکر می کنین چه چیزی قراره بین آینده ی یه آدم با گذشتش رد و بدل بشه. حدس زدنش اصلا کار سختی نیست؛ چرا که برقراری ارتباط بین اشخاصی از آینده و گذشته معمولا به یک هدف عمده صورت می گیره و اون اینه به شخصی که در گذشته قرار داره درباره ی یک مسئله هشدار داده بشه تا تغییری توی رفتارش ایجاد کنه و بلکه بتونه از اتفاقی ناگوار در آینده جلوگیری کنه. طبیعتا در وهله ی اول ناهو هیچی رو باور نمی کنه پس ناهوی آینده باید به فکر حرکتی می بوده تا خود گذشتش اون رو باور کنه و جالبی ماجرا هم همین جاست. جایی که نامه با تاریخ (روز به روز) اتفاقات آینده رو پیش بینی کرده. از این لحاظ ایده ی داستان کمی شبیه به میرای نیکی ـه با این تفاوت که نامه به صورت کامل در دسترسه و آینده به صورت پیام تلفنی به ناهو اطلاع داده نمی شه. ناهو با مطلع شدن از اتفاقات باز هم اون ها رو جدی نمی گیره تا این که این اتفاقات رو عینا با چشم خودش می بینه. داستان دنبال می شه، دانش آموز جدید از راه می رسه، (کاکرو) با بچه ها رفیق می شه و علاقه ی کوچیکی بین ناهو و کاکرو به وجود میاد تا این که با مهم ترین هدف نوشته شدن نامه روبرو می شیم. همون طور که گفتم نامه ورود دانش آموز جدید رو خبر می ده و تمام اتفاقاتی که در ادامه بین این شخص و ناهو میوفته رو پیش بینی می کنه. این مهم ترین هدف که گفتم، همون هشداری ـه که صحبتش رو قبلا کردیم. ناهوی آینده خطاب به گذشته نوشته: " 10 سال بعد در آینده، دیگه کاکرویی نیست و دلم نمی خواد چنین شخص عزیزی رو از دست بدم. حسابی مراقبش باش."

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< << <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

اطلاعاتی که از خلاصه داستان انیمه داریم به همین موارد ختم می شه و مثل سایر داستان ها با کلی سوال روبرو می شیم. از ویژگی های جالب خلاصه داستان اینه که از عنصر تو کف گذاشتن تا حد قابل قبولی (نه خیلی خوب و فقط قابل قبول) استفاده کرده. یعنی شما با خوندن داستان تا حدی کنجکاو می شید که بدونید در ادامه چه اتفاقاتی می افته و مهم تر از اون: حالا که داستان رو فهمیدیم، در ادامه چه طوری قراره پیش بره و افت داستانی خواهیم داشت یا نه؟ که یکی از بزرگ ترین چالش های هر انیمه ایه. در این مورد نیازی به نگرانی نیست و خیالتون رو راحت می کنم. اورنج از روی یک مانگا ساخته می شه که محبوبیت خیلی بالایی داره و صد البته، به عنوان مهم ترین نکته برای پیشبرد داستان، مانگا به اتمام رسیده و تعداد چپترها مشخصه. همه چیز با یه برنامه ریزی خوب می تونه به بهترین نحو ممکن پیش بره. اگر در فروم های مانگا اسم اورنج رو جستجو کنید مسلما با تعریف های زیادی از این عنوان روبرو می شید. پس پیشبرد داستان ابدا نباید مسئله ای باشه که برای کسی نگرانی ایجاد کنه و دیگه همه چیز به استودیو سازنده و کارگردان و سایر عواملی که در داستان دخیل هستن بر می گرده. نظر من رو بخواید، جذابیت داستانی که الان شنیدیم، در برابر جذابیت داستانی که قراره در آینده ببینیم هیچ محسوب می شه!!! شاید بپرسید چرا چنین حرفی می زنم. مانگا رو خوندم؟ نه!!! در ادامه آماده ی هایپ بیشتر باشید.

درباره ی کیفیت بالای مانگا صحبت کردیم، بد نیست بگم نمره ی 8.81 و رنک 25 بین تمام مانگاهای تاریخ (در سایت مای انیمه) خیلی حرف ها برای گفتن داره. در اپیک بودن اثر هیچ شکی نیست و تنها دغدغه ی باقی مونده برای پیش برد خوب اثر بحث عوامله. اما قبل از رسیدن به عوامل بیاین پتانسیل انیمه رو برای داشتن تعداد اپیزودهای کافی بررسی کنیم. یه مانگا داریم که در 5 جلد و 27 چپتر به پایان رسیده و اولین احتمالی که به ذهنمون می رسه، تموم شدن انیمه در یک فصله (منظور یک فصل از ساله). اما خوشبختانه یا بدبختانه (هنوز دقیقا نمی دونیم) بلند بودن طول هر چپتر احتمال دو فصله شدن رو هم افزایش می ده. حس می کنم اگه بخوایم خیلی خوب پیش بریم یک فصل برای انیمه کفایت می کنه و شاید بشه از بعضی جزئیات غیر مهم مانگا صرف نظر کرد. در غیر این صورت و در صورت دو فصله بودن احتمال پیش روی کند وجود داره و این مسئله می تونه به انیمه آسیب برسونه. با تمام این تفاصیل، احتمال دو فصله بودن اورنج همچنان کمتر از یک فصله بودن اونه اما هر جور که شد امیدواریم سرعت خوبی داشته باشه. تا اینجا برای هایپی که گفتم دلیل خیلی خوبی پیدا کردیم. با یکی از بهترین مانگاهای تاریخ روبرو هستیم و چه چیزی لذت بخش تر از این می تونه باشه که از پتانسیل این مانگا به خوبی استفاده بشه؟ همچنان منتظر هایپ بیشتر باشید.

رمنس، شوجو، سای فای، دراما و مدرسه. شما رو نمی دونم ولی وجود رمنس و شوجو برای من به تنهایی کافیه که برای دیدن یک عنوان ترغیب بشم و اون رو تست کنم. مگه این که خیلی فاجعه باشه. با توجه به اطلاعاتی که از انیمه در دسترسه، مخصوصا خلاصه داستان و وجود مانگای شاهکاری که می دونیم داستان آبکی نداره، سخت نیست به این نتیجه برسیم که در فاز رمنس و شوجو، داستانمون تکمیله تکمیله و قراره کلی صحنه ی دراماتیک و قشنگ ببینیم. با برقراری ارتباط بین آینده و گذشته، سای فای هم فرصتی برای خودنمایی پیدا می کنه و باز هم بعید به نظر می رسه که سای فای ژانر زائدی باشه. به نظر من وجود سای فای ابدا مزاحمتی ایجاد نمی کنه و حتی ماجرا رو جذاب تر می کنه. در مورد ژانر مدرسه هم که نیازی به صحبت نیست. رمنس – شوجو همراه با مدرسه و عدم وجود ایچی و هارم، به تنهایی کافی هستند تا به خوب بودن یک کار در فاز عشقولانه پی ببریم.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[کرکترهای انیمه]
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< << <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

بخش دوم - عوامل:

بعد از یک ایده ی خوب که برگرفته از یک مانگای خوبه، دیگه برای موفقیت یک انیمه به چه چیزی نیازه؟ کارگردان خوب؟ سازنده ی خوب؟ تنظیم کننده ی داستان خوب؟ بذارین یه جور دیگه بپرسم. اگه یه ایده ی خوب از یه مانگای خوب گرفته شد، آیا به این معناست که اون انیمه حتما یه کار خوب می شه؟ مطلقا نه!!! پس چه چیزی در این خوب بودن نقش موثری ایفا می کنه؟ درسته، عوامل. برای خوب بودن یک اثر، علارغم این که ایده و مانگا و سایر موارد فاکتورهای مهمی هستند، اما به عوامل خوب بیشتر از هر چیز دیگه ای نیازه. حالا چه اون مانگا شاهکار باشه چه نباشه. فراوان داشتیم نمونه هایی که یک مانگای خوب تبدیل به انیمه ی خوبی نشده. پس باید پذیرفت که عوامل در خوب بودن یک اثر حرف اول رو می زنن. اما بریم ببینیم این اورنجی که این همه سر و صدا کرده در قسمت عوامل چه حرف هایی برای گفتن داره!!!

از کارگردان اثر، آقای Hamasaki Hiroshi شروع می کنیم. کارگردانی که آوردن اسمش به تنهایی کافیه تا به کاربلد بودنش پی ببریم!!! لابد می پرسید چرا؟ خیلی سادست. ایشون علاوه بر این که در سایر زمینه های ساخت انیمه نظیر طراحی کرکترها، فیلمنامه و ... تجربه ی خیلی خوبی با کارهایی مثل Space☆Dandy ، Redline و Juubee Ninpuuchou داشته، کارگردانی کارهایی رو به عهده داشته که هرکدومشون به تنهایی یک اپیک محض محسوب می شن و در ژانر خودشون کاری شبیه اون ها نداریم!!! حالا این کارهای اپیک چی هستن؟ مهم ترین اون ها ابر انیمه ی Steins;Gate هست که فکر نکنم نیازی به هیچ گونه توضیح باشه و همه به خوبی با این شاهکار آشنا هستیم. فقط یه نکته و اون این که ایشون نه فقط در کارگردانی، بلکه در بسیاری از زمینه های دیگه نظیر طراحی ها و فیلمنامه ی SG هم دستی داشتن و همین باعث می شه بیشتر به این پیرمرد 56 ساله ایمان بیاریم. کسی که کار خودش رو به خوبی بلده و می دونه باید چی کار کنه تا یه انیمه شاهکار تحویل ملت بده!!! یگانه اثر دوم ایشون Shigurui هست که مطمئنم خیلی هاتون با این اثر آشنا هستید. اثری سامورایی و تاریخی با تم بزرگسال که خشونت در اون موج می زنه و از این لحاظ جزو اپیک های این دسته از انیمه ها محسوب می شه. اگه هنوز اونو ندیدید و ذره ای به دیدن خشونت در انیمه علاقه دارید پس بیشتر از این منتظر نمونید.از بحث خشونت فاصله بگیریم و به سراغ یکی از ژانرهای خاص بریم. سایکولاجیکال. شما هم مثل من عاشق سایکولاجیکال هستید؟ چندین ساله که این ژانر رو دنبال می کنید و برای دیدن کارهای این ژانر بیشترین اشتیاق ممکن رو دارید؟ کاری نمونده که از دست داده باشید؟ پس Texhnolyze رو هم دیدید دیگه؟ مسلما اگه پاسختون به سوال آخر نه باشه اصلا نمی تونم باور کنم عاشق سایکولاجیکال هستید. Texhnolyze از یگانه کارهای اورجینال ابر استویدیو مدهوسه که فقط و فقط برای عاشقان سایکولاجیکال ساخته شده. احتمالا الان با خودتون می گید داریم معرفی اورنج رو می خونیم یا معرفی انیمه های دیگه؟ جواب من به شما اینه که فقط و فقط داریم با اون پیرمرد آشنا می شیم تا بفهمیم کارگردان یکی از امیدهای اصلی تابستون چی تو چنته داره و چرا برای کاگردانی این انیمه انتخاب شده!!! ممکنه Texhnolyze و Shigurui بهترین کارها تو ژانر خودشون نباشن (و همین طور هم هست) ولی بدون شک جزو کارهای خاص طبقه بندی می شن و انیمه هایی نیستن که بشه به راحتی از خیر دیدنشون گذشت.

متاسفانه باید پذیرفت که هر کاگردان خوبی، لکه های ننگی در کارنامه ی خودش داره و برای Hamasaki این لکه ی ننگ چیزی نیست به جز انیمه ی Terra Formars. شاید این طور به نظر بیاد که قصد کوبوندن Terra Formars رو دارم، ولی در حقیقت اینطور نیست. یادمون باشه دلیل بیشترین نفرت از فصل اول چی بود!! بله، شکل های هندسی متنوع و رنگارنگی که در جای جای انیمه دیده می شد و خیلی ها رو به سمت دراپ انیمه هل داد. Terra Formars انیمه ی بدی نبود، تنها مسئله اینه که به پای 3 کار اپیک Hamasaki نمی رسه!! در کنار Terra Formars اسمی از Blade & Soul هم دیده می شه که باز هم از Fail های جناب Hamasaki بود. اما این fail ها فقط و فقط بخاطر کارگردان نبودن و مسلما خیلی عوامل دیگه مثل استودیو، یا همون ســـانسور در زمان پخش یا نبود منبعی مناسب (Blade & Soul) هم دخیل بودن. پس نتیجه می گیریم در کنار کارگردان استودیو هم حرف مهمی می زنه و باید دید استودیو اورنج چه حرف هایی برای گفتن داره. به مقدار کافی از کارگردان صحبت شد و فکر می کنم همه به توانایی های بالای اون پی بردیم؛ پس با ذکر یک جمله ی دیگه بحث کارگردانی رو تموم می کنم. Hamasaki هیچ ارتباطی به فصل دوم Terra Formars نداره و کارگردان اون عنوان به کلی عوض شده!!!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >> >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> >> >>>>>>>>>>>>

[اولین چپتر مانگا]
    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< << <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< << <<<<<<<<<<

در ادامه می خوایم در مورد مانگاکای اورنج حرف بزنیم. جناب Takano Ichigo که علاوه بر اورنج، تعداد قابل قبولی مانگای دیگه در کارنامه ی خودش داره. یکی از ویژگی های اصلی کارهای ایشون کوتاه بودن اون هاست. به نوعی که بین تمام این کارها نزدیک به 5-6 مانگای 5 الی 6 چپتره داریم. علاوه بر این ها یک مانگا که به صورت آنگوئینگ منتشر می شه، اورنج و مانگای Yumemiru Taiyou هم در لیست به چشم می خوره. Yumemiru Taiyou رو می شه نزدیک ترین کار ایشون به اورنج از لحاظ تعداد جلدها دونست. (هرچند که تقریبا دوبرابر اورنج جلد داره) همچنین این مانگا موفق به کسب نمره ای نزدیک به 8 در سایت مای انیمه شده که نشون می ده کارهای نسبتا طولانی تر این مانگاکا (در مقایسه با کارهای کوتاه اون) موفقیت بهتری کسب کردن. در سال 2007 این مانگا شروع به انتشار کرد و تا سال 2011 پیش رفت. علارغم این که این مانگا فقط و فقط در ژانر شوجو-رمنس سیر می کنه، اما باید پذیرفت که تجربه ی بسیار خوبی برای مانگاکا بود تا درست یک سال بعد از پایان اون، کار بعدی خودش رو با قاطعیت و تجربه ی بیشتری شروع کنه و پله های طرقی رو به سرعت طی کنه. پس یه جورایی می شه گفت اورنج تا حدی به این مانگا هم مدیونه. نکته ی دیگه حضور تم رمنس-شوجو در تمام کارهای این مانگاکاست. یعنی این ژانر رو قورت داده و برای خودش یه پا استاده!!! پس طبیعیه که اورنج، که قدمتش حتی به 4 سال هم نمی رسه و جزو کارهای جدیدتر ایشون محسوب می شه این مانگاکا رو به اوج استفاده از پتانسیل خودش برده باشه.

TMS Entertainment و Telecom Animation Film سازندگان اورنج هستند. از TMS شروع کنیم. شرکت خوش نامی که کارهای پرآوازه ی زیادی تحویل انیمه بین ها داده. همین دی گری منی که قراره بزودی شاهد اون باشیم ساخته ی TMS ـه. Shijou Saikyou no Deshi Kenichi که از کارهای کلاسیک و خیلی خوب دنیای انیمه ست باز هم به دست TMS ساخته شده. کارهای TMS تنها به ژانر های کارآگاهی و میستری که سر آمد اون ها کونان ـه خلاصه نمی شه و اگه دامنه ی جستجو رو گسترده تر کنیم به رمنس شوجو هایی مثل Itazura na K/i/s/s و Kamisama Hajimemashita هم می رسیم. درسته که کارهای آنچنان مطرحی نیستن ولی نشون دهنده ی تجربه ی TMS در زمینه ی رمنس شوجو هستن که مسئله ی مهم هم همینه. TMS قراره تابستون شلوغی داشته باشه. علاوه بر دی گری من و اورنج، ReLIFE و Amaama to Inazuma نیز به دست اون ها ساخته می شه و باید دید می تونن تعادل مناسبی میون این همه کار برقرار کنن یا نه!!! TAF در قسمت سازندگان اورنج بیشتر نقش حمایتی داره و خیلی نمی شه روی اون ها حساب کرد. حتی کار بزرگی هم ندارن که بتونن بهش افتخار کنن. در حال حاضر شاید بزرگترین پروژه ای که TAF مشغول اونه (بدون احتساب اورنج) همکاری با مدهوس برای ساخت All Out باشه.

[نمرات انیمه قبل از پخش]

موسیقی اورنج به دستان Tsutsumi Hiroaki سپرده شده. فردی که نه می شه گفت بد بوده و نه خوب. کارهای ایشون چندان عالی نیستن و بینشون تک و توکی کار خوب دیده می شه. Ao Haru Ride و Devil May Cry از معدود کارای خوب ایشونه. روی هم رفته در زمینه ی موسیقی بهتره انتظار بالایی از اورنج نداشته باشیم. پراکندگی ژانرهایی که Hiroaki روی اون ها کار کرده به قدری زیاد هست که بشه گفت بهتره چشم انتظار موسیقی آرامش بخش خوبی هم نباشیم.

در قسمت صداگذاری انیمه، هانازاوا کانای اسطوره ای رو در نقش ناهو داریم. مطمئن هستم خودتون به خوبی با ایشون آشنا هستید و نیازی به تکرار مکررات نیست!!!!!! پس تا اینجا خیالمون از بابت ناهو راحته. در طرف دیگه اما Seiichirou که در نقش کاکرو قرار داره فرد کاملا تازه کاریه و شاید بهتر بود شخص بهتری واسه پسر اصلی داستان انتخاب کنن. هوجوی Shoujo-tachi wa Kouya wo Mezasu رو حتما با صدای ایشون به خاطر دارید. اما آیا Seiichirou می تونه مکمل خوبی برای هانازاوا کانا باشه؟ Furukawa Makoto دوبلوری سومین و آخرین کرکتر اصلی (هیروتو) رو به عهده داره. شما رو نمی دونم ولی من که خیلی دلم برای شنیدن دوباره ی صدای سایتاما از OPM تنگ شده. زمانی که پخش انیمه شروع بشه بدون شک یکی از جذابیت های اون برای من شنیدن دوباره ی صدای سایتاما در قالب یک کرکتر اونم از یه انیمه ی رمنس شوجوئه!!!! تادا بانری هم از کارای دیگه ی Makoto ماکوتوئه که علاقه مندان به ژانر رمنس حتما صدای خوب و رسای اون رو بخاطر دارن. روی هم رفته عوامل انیمه هم بسیار خوب به نظر می رسن. کارگردان خوب، استودیو خوب، داستان خوب، مانگای خوب. همه چیز تکمیله.

جمع بندی: در نهایت باید بگم اورنج انیمه ای نیست که بشه به راحتی بی خیالش شد!!! حتما اونُ امتحان کنید. حتی اگه از شوجو و رمنس متنفرید. اگه این تابستون پر از شاهکار رو به یک کهکشان پر ستاره تشبیه کنیم که هر انیمه ی خوب بجای یکی از این ستاره ها قرار بگیره، اورنج بجای تک ستاره ای قرار می گیره که اون بین خودنمایی می کنه. می دونم می دونم؛ هایپ بزرگی به نظر می رسه. مخصوصا با حضور بزرگانی چون برسرک، دی گری من و شوکوگکی. ولی نباید اورنج رو دست کم گرفت، برسرک قراره گرافیک سی جی داشته باشه و دی گری من با معظل تعویض دوبلورها روبرو شده. حالا باید دید اورنج می تونه از این فرصت ها استفاده کنه و با این کارهای بزرگ رقابت کنه یا نه. امری که در وهله ی اول کاملا غیر ممکن به نظر می رسه (حتی به نظر خودمم غیر ممکنه) اما شک نکنید که توی تابستون، اگه یک کار باشه که بتونه به اون غول ها نزدیک بشه، فقط و فقط اورنجه.

سوال آخر: احتمال بد بودن اورنج وجود داره؟ در پاسخ به این سوال باید بگم هیچ چیز در دنیای انیمه ها غیر ممکن نیست. نیازی نیست راه دوری بریم. Boku Dake رو به یاد بیارید. چه انتظاری ازش داشتیم و در نهایت چی شد!!! فقط می تونم بگم احتمال موفقیت اورنج خیلی بیشتره.

« دوبلورها و کاراکترهای اصلی انیمه»

2. Arjon (10-13-2017), Pouriajoker (12-26-2016), balrog (11-20-2016), Bloodrose (07-03-2016), Defunctus (07-04-2016), Dexter 171 (07-03-2016), Feitan (06-27-2016), HANZO (07-03-2016), hossein0063 (06-29-2016), ice girl (07-05-2016), joopen23 (07-03-2016), k1spr (09-18-2016), KoKoRu (08-20-2016), Kyou-Kai (08-09-2016), Lady Vampire (07-03-2016), layraokaner (07-03-2016), lord of chaos (08-24-2016), M.ichigo (09-30-2016), madara1 (07-04-2016), mikelwar (07-03-2016), Narges 50 (08-12-2016), ojts (09-13-2016), pedibell (07-07-2016), Refined (06-27-2016), Ririnchan (07-19-2016), Roghayyeh_S (10-13-2017), Sargeras (08-09-2016), seamorgh (07-15-2016), Thomas (07-05-2016), هانکوک (06-29-2016), XxRominaxX (08-21-2016), yona (07-09-2016), Zuko2014 (07-03-2016), ایلا (09-06-2016)

the last unicorn
    اخرین تک شاخ دنیای انیمه

تشکر از دیگران
    21,062
    مجموع تشکرها
    51,900

پیش فرض پاسخ : Orange

Orange
    انیمه orangeآشغال دوست داشتنی من

کاکرو یه بچه ایه که دوست داره بمیره ولی طی ماجرایی دوستاش میگن عمرا بزاریم تو بمیری!همه خلاصه داستان توی این یک خط خلاصه شده!

خوب شاید درک بکنم چرا این انیمه کم طرفداره.بازم شاهد یک انیمه هستیم زده توی جاده خاکی یعنی فضاها و حس های طبیعی .البته رئال بودنش دیگه به خودتون بستگی داره.من بنابر علاقه جدیدم به دقت تا قسمت آخرش رو دیدم تا نظر بدم بدور از هر هیجانی

این انیمه بیشتر دارای تم روانشناسیه.جامعه هدفش اون شخصیت های کمبود داری هستن توی کشور ژاپن که نیاز خودشون رو در توجه دیگران می بینند.من گفتم جامعه!زیرا خود انیمه حکایت از خود شناسی داره.بیشتر اون ملت توی ژاپن ،خودکشی می کنن و میدونیم چه آمار فاجعه باری دارن در اون شرایط.اینانیمه بیشتر برای کسانی مفیده که نیاز دارن یک حبه نبات بخورن تا آرامش ظاهری خودشون رو موقتا حفظ بکنن.

خلاصه داره میگه.دارمت داداش.میدونم که هستی .تو عزیز دلمی دل انگیز اگه....دوستت دارم.مرسی که هستی!!!!خواهشا از پیش ما نرو!

نقطه قوت این انیمه برای من درد کاکرو و ارتباط خانوادگیش بود که اگه روی عمق ماجرا کار می شد ایندفعه یه حماسه درست و حسابی تر از 5 سانتیمتر شاهد می بودیم!

و اما نقطه ضعف آغازین(اپنینگ=فارسی رو پاس بداریم:دی) و پایان چرت و لعنتیش بود.بسیار ضعیف و تکراری و حال به هم زن پرداخت شده بود.
    و از اون بدتر همه فدای کاکرو شدن و خصوصا سوا.انگار داستان برای موفقیت کاکرو ساخته شده و این وسط عده ای باید مثل چی برای این هدف کار بکنند.داستان برای داستان و محیط شوک آور ساخته نشده.همه چیز قابل پیش بینی بود:/
    خوک تنها موجودیه که جفتش رو میده کس دیگه ای.به شخصیت ها لقب خوک بیشتر میومد تا انسان!سوا هرگز نگفت به درک!عشقم واسه خودمه میخوام سر به تن کاکرو نباشه!زیرا این انیمه هدف داره و باید هدفه که که همون تم روانشناسیش هست درست و درمون پیش بره!
    این وسط حتی با دیدن OVAیک افتضاحی ،به نام آینده.... و نامه از آینده.... رو بزارم کجای گوشه دلم؟اصلا خوب پرداخت نشده بود.:/
    خلاصه از اون انیمه های لعنتی بود که تا آخر عمرم دیگه نمیخوام ریختشون رو ببینم.
    Click here to enlarge

4. Arjon (01-04-2018)

صفحه 5 از 5 نخستنخست ... 345

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)